http://maradbudownictwo.pl/

Życie zaczyna się po 40-tce. Najwięcej na wakacje wydadzą Polacy w przedziale 45-55 lat.

Lipiec 2, 2018 13:50 17

Gdy wielu z nas myśli, że najlepsze czasy ma już za sobą, to są w dużym błędzie. Okazuje się, że najwięcej na wakacje nie wydadzą młodzi ludzie czy świeżo upieczeni emeryci a osoby w przedziale wiekowym 45-55 lat – pokazują badania z Grupy KRUK.

Polska gospodarka ostatnie lata zalicza do udanych. Rosną płace, maleje bezrobocie. Widać to po wydatkach Polaków na tegoroczne wakacje gdzie średnio statystyczny Polak wyda na wakacyjny odpoczynek ok. 1677 złotych. Urlop trwać będzie od 8 do 13 dni. Co ciekawe najwięcej do wydania mają mieć osoby w przedziale wiekowym 45-55 lat. Ta kategoria wiekowa na swoje wakacje wyda najwięcej, bo ponad 2 tysiące złotych.

Wakacje Polacy spędzają raczej z oszczędności i bieżących zarobków. Formę pożyczki na wakacyjny wyjazd wybiera ledwo 11% Polaków. Badania pokazują jednak, że później co trzeci z takich urlopowiczów ma problem ze spłatą tego zadłużenia.

Badanie pokazało, że co czwarty Polak (28 proc.) spędzi wakacje w domu. Spośród tych, którzy zdecydują się wyjechać, 36 proc. spędzi wakacje w Polsce, a europejski wyjazd wybierze 13 proc. z nas.

Jak pokazały wyniki badania, przekraczanie wakacyjnego budżetu to problem, z którym mierzy się 41 proc. Polaków.

Ale co tam wydatki, grunt by pogoda dopisałaǃ

Red.