http://www.nasza-dieta.pl/

Zobacz okolicznościową koszulkę na Bieg Niepodległości

Październik 21, 2019 09:58 28

Z dnia na dzień przybywa nazwisk na liście startowej VI Elbląskiego Biegu Niepodległości. Zapisy trwają do 3 listopada, ale aby otrzymać okolicznościową koszulkę, należy dokonać rejestracji z wyborem dodatkowej opcji do 24 października.

Prawie 600 nazwisk znajduje się już na listach startowych do VI Elbląskiego Biegu Niepodległości. Połowę z tej liczby stanowią dzieci, które przed biegiem głównym wystartują w Małym Biegu Niepodległości. A z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy w poniedziałek, 11 listopada, pobiegną by uczcić polską niepodległość.

– Zapisy na bieg wciąż trwają, kończą się 3 listopada – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w MOSiRze. – Jeśli chcieliby Państwo pobiec w okolicznościowej koszulce, przygotowanej specjalnie na to wydarzenie, należy dokonać pełnej rejestracji wraz zakupem koszulki do czwartku, 24 października. Po tym dniu nie będzie już możliwości jej zakupu. Warto więc pospieszyć się i już dziś zapisać na jeden z największych biegów w naszym mieście.

baner 750

Aby tego dokonać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy za pomocą serwisu elektronicznezapisy.pl. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy. Pojawi się nam wówczas szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Aby zakupić okolicznościową koszulkę, należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję „pakiet startowy wraz z koszulką” oraz podać rozmiar. Dodatkowy koszt koszulki to 20 złotych. Osoby, które dokonały już rejestracji, a chcą dokupić koszulkę, proszone są o przesłanie zamówienia na adres: imprezy@mosir.elblag.eu do dnia 24.10.2019 r. Na stronie, przez którą dokonujemy zapisów, dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 600 jest przeznaczony dla dzieci w wieku 14-15 lat. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w biegu głównym.

Trasa biegu będzie przebiegała przez centrum miasta. Start i meta będą znajdowały się przy ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej i 12 Lutego.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR