http://www.nasza-dieta.pl/

Znamy gwiazdy Dni Elbląga 2018. Liczne elbląskie akcenty

Maj 10, 2018 15:04 56

Choć do tegorocznego święta naszego miasta pozostał jeszcze ponad miesiąc, to już dziś poznaliśmy gwiazdy, oraz program koncertów podczas tegorocznych Dni Elbląga. Tegoroczna edycja będzie chyba rekordowa, jeśli chodzi artystów związanych z Elblągiem, co nie oznacza, że będzie ona skromniejsza.

Wydarzenie rozpocznie się na Wyspie Spichrzów od chyba najpopularniejszej wywodzącej się z naszego miasta artystki, czyli Marty Gałuszewskiej, która zaczynała śpiewać w elbląskiej grupie Szalone Małolaty. Jest zwyciężczynią 8 edycji The Voice of Poland oraz tegoroczną laureatką Nagrody Prezydenta Elbląga 2018. Zaraz po niej na scenie pojawi się Margaret, która ma bardzo mocną pozycję na polskim rynku muzycznym.

Margaret a właściwe Małgorzata Jamroży. Była laureatką proramu„Szansa na sukces” Począwszy od 2009 roku obserwujemy rozwój artystki i słyszymy coraz to nowsze hity muzyczne. Jej najnowsza piosenka „Byle jak”, zaledwie od 2 miesięcy ma już 13 mln wyświetleń na YouTube!

Następnie impreza przeniesie się na ulicę Stary Rynek, gdzie odbędzie się koncert Katarzyny Moś z zespołem, która wystąpi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Marka Mosia. Katarzyna Moś ma do czynienia z muzyką już od najwcześniejszego dzieciństwa. Jej ojciec jest dyrygentem, a mama grała na altówce. W lutym 2017 wydała singel „Flashlight”, z którym zakwalifikowała się do polskich eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2017.

W sobotę koncerty na Wyspie Spichrzów rozpoczną się już o 16:00, kiedy to na scenie pojawi się Sarsa, czyli Marta Markiewicz. Piosenkarka i pisarka tekstów.Jej piosenka „Naucz mnie” była pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem. Ponadto zdobyła tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015. Pozostałe dwa single „Indiana” oraz „Zapomnij mi” pokryły się kolejno złotem i platyną. Po niej na scenie pojawią się znani już elbląskiej publiczności Bracia Cugowscy. Po tych koncertach odbędzie się nowość, czyli Battle Elbląg Bitwa Freestyle. Po niej na scenie pojawi się VNM, czyli Tomasz Lewandowski. Jego koncert na dużej scenie w Elblągu na pewno przyciągnie wielu elbląskich fanów. Raper w 2011 roku został sklasyfikowany na 11. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Na koniec odbędzie się dyskoteka pod chmurką, która w tym roku poprowadzi DJ Zel, czyli Krzysztof Szewczuk. W swoim dorobku ma już wiele osiągnięć, m.in. jego utwór pt. „Skarby”, który zaśpiewał wokalista Liber,zdobył nagrodę Eska Music Awardw kategorii Hit roku – Polska za rok 2005.

W niedziele na scenie upłynie pod znakiem rockowych brzmienia. Najpierw na scenie pojawi się kolejny elbląski artysta, czyli zespół Fumez, a po nim wystąpi zespół, który już po raz kolejny będzie uczestniczył w elbląskim święcie zespół Coma.

Dni Elbląga to oczywiście nie tylko koncerty, wśród licznych wydarzeń towarzyszących warto wymienić IX Turniej Miasta Kopernikańskich i Partnerskich, 19. Forum Inicjatyw Pozarządowych, Gra-guesting „Śladami Legendy Północy”, Koncert chóru Redemptoris pt. „Ku Wolności” godz. 17.00, Kościół Matki Bożej Królowej Polski ul. Robotnicza. Swoje progi dla elblążan otworzą tradycyjnie również elbląskie firmy: Meble Wójcik, Browar oraz GE. Jak zawsze podczas elbląskiego święta będzie wesołe miasteczko, strefa gastronomiczna, strefa piwna, strefa zabaw. Na koniec Dni Elbląga w Strefie kibica na lodowisku Helena obejrzeć będzie można spotkanie Mistrzostw Świata Polska – Kolumbia.

Program Dni Elbląga 2018:

22.06.2018 piątek

godz. 17.00 koncert Marta Gałuszewska; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 19.00 koncert Margaret; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 20.30 koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej; scena na ul. Stary Rynek obok Ratusza Staromiejskiego

Imprezy towarzyszące:

1. IX Turniej Miasta Kopernikańskich i Partnerskich – 11.00 – 16.00 plac przy Katedrze

23.06.2018 sobota

godz. 16.00 koncert Sarsa; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 18.00 koncert Bracia; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 20.00 Battle Elblag – bitwa freestylowa 6 raperów wraz z koncertem ; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 22.00 VNM z zespołem; scena na Wyspie Spichrzów

godz. 23.30 DJ ZEL; scena na Wyspie Spichrzów

Imprezy towarzyszące:

1. 19. Forum Inicjatyw Pozarządowych ul. Stary Rynek godz: 10:00 – 15:00

2. Dni otwarte Browaru w Elblągu

3. Gra terenowa „Śladami Legendy Północy”.

4. Dzień otwarty Meble Wójcik godz. 10-13 – zakład przy ul. Żuławskiej 18

24.06.2018 niedziela

Godz. 16.00 koncert Fumez; scena na Wyspie Spichrzów

Godz. 18.00 koncert COMA; scena na Wyspie Spichrzów

Godz. 20.00 Strefa kibica, Lodowisko Helena, mecz Polska – Kolumbia

Imprezy towarzyszące:

1. GE Dni otwarte

2. Koncert chóru Redemptoris pt. „Ku Wolności” godz. 17.00, Kościół Matki Bożej Królowej Polski ul. Robotnicza