Zmienne szczęście elbląskich drużyn w ligowych spotkaniach

Kwiecień 16, 2018 15:17 49

Ostatni weekend obfitował w ciekawe spotkania ligowe w wykonaniu naszych drużyn. W sobotę swoje mecze rozegrali piłkarze Olimpii oraz Concordii. Niedziela upłynęła pod znakiem spotkań szczypiorniaka.

Tylko punkt Olimpii

Piłkarze Olimpii bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną, odnosząc serię zwycięstw. Niestety w Ostatnich spotkaniach nie idzie już tak dobrze. Dwa ostatnie spotkania nasz zespół przegrał, a w sobotę bardzo chciał zakończyć tę serię i wrócić na zwycięską ścieżkę. Okazją ku temu było wyjazdowe spotkanie w Pruszkowie z miejscowym Zniczem. W spotkaniu tym jednak Olimpia nie potrafiła znaleźć sposobu na przełamanie złej passy i w 3 meczy z rzędu nie potrafiła pokonać bramkarza gospodarzy. Na szczęście czyste konto zachował również bramkarz żółto-biało-niebieskich Wojciech Daniel i spotkanie zakończyło się podziałem puntów. Ten punkt na pewno jednak nie zadowala ani drużyny, ani kibiców. Olimpia, choć utrzymała 5 miejsce w tabeli, to traci coraz więcej do miejsc premiowanych awansem. Kluczowe może okazać się najbliższe spotkanie, w którym do Elbląga przyjeżdża inny kandydat do awansu ŁKS Łódź.

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 0:0

Concordia wypuściła zwycięstwo z rąk w końcówce.

Concordia w sobotę podejmowała w Elblągu wicelidera tabeli, zespół Tęczy Biskupiec. Concordia zajmuje 4 miejsce w tabeli, ale na swoim boisku jest drużyną w tym sezonie niepokonaną i ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie układało się po myśli pomarańczowo-czarnych. Najpierw w 45 minucie do bramki trafił Barros, a w 77 na 2:0 podwyższył Koneczko i wydawało się, że komplet punktów zostanie w Elblągu. Niestety 5 minut później kontaktową bramkę zdobył Andruszkiewicz, a w końcówce z rzutu karnego trafił Kulpaka i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje 4 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty nasz zespół będzie miał 21 kwietnia, kiedy podejmie Granicę Kętrzyn.

Concordia Elbląg – Tęcza Biskupiec 2:2 (1:0)
1:0- Barros (45′), 2:0 – Koneczki (77′), 2:1 – Andruszkiewicz (82′), 2:2 Kulpaka (90′-k.)

Porażka w ostatnim w tym sezonie spotkaniu meblarzy

W ostatnim spotkaniu w tym sezonie nasi szczypiorniści udali się Głogowa na spotkanie z miejscowym Chrobrym. Oba zespoły chciały zakończyć sezon zwycięstwem. Faworytem byli jednak gospodarze,

Start o ważne ligowe punkty. Pierwsza połowa tylko momentami była wyrównana, a gospodarze często trafiali seriami, by ostatecznie po pierwszej połowie prowadzić z naszym zespołem 22 do 13. Druga połowa starcia byłą bardziej wyrównana i gospodarzom nie udało się zwiększyć przewagi. Nasi gracze jednak ani na chwilę nie zagrozili zwycięstwu zespołu z głogowa, który ostatecznie pokonał nasz zespół 36 do 29. Meblarze sezon zakończyli na 14 miejscu w tabeli.

Chrobry Głogów – Mebla Wójcik Elbląg 36:29 (22:13)

Start zrewanżował się za porażkę w Pucharze

Ostatnim ligowcem, który zaprezentował się były szczypiornistki Startu. Nasz zespół w ligowym spotkaniu podejmował zespół SPR Pogoni Szczecin, jednocześnie rewanżując się za środową porażkę w Pucharze Polski. Początek spotkania był wyrównany, a momentami to przyjezdne prowadziły. Z czasem jednak nasz zespół poprawił grę i wyszedł na 3 bramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszych zawodniczek 13:11. W drugiej odsłonie nasze zawodniczki kontrolowały wynik, powoli zwiększając przewagę. Ostatecznie nasz zespół wygrał 27:20. Po tym spotkaniu nasz zespół z 57 punktami zajmuje pewne 3 miejsce w tabeli PGNiG Superligi, tracąc do drugiego Metraco Zagłębia Lublin 3 punkty. Zanim jednak nasze szczypiornistki zagrają po raz kolejny w lidze, zmierzą się znowu z zawodniczkami ze Szczecina, tym razem w rewanżowym spotkaniu w Pucharze Polski.

Kram Start Elbląg – SPR Pogoń Szczecin 27:20 (13:11)