http://www.hotelgiuliana.com

Ziołowy warsztat kosmetyczny

Lipiec 24, 2018 17:00 11

W czwartek 26 lipca, o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie w ramach letniego cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”, podczas którego będzie można się dowiedzieć, jak zrobić zapachowe mydełko i krem do rąk z wykorzystaniem ziół. Warsztat poprowadzi Alicja Wyszyńska. Wstęp wolny.

Przygotowanie samemu kremu lub mydła wcale nie jest trudne, a w rezultacie otrzymujemy produkt, który jest w stu procentach naturalny – mówi Alicja Wyszyńska, która poprowadzi czwartkowy warsztat kosmetyczny. Powstaną mydełka glicerynowe i krem do rąk z wykorzystaniem ziół. Alicja Wyszyńska prowadzi Fundację Rekostory, zajmującą się propagowaniem historii regionu.

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016, organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki zapraszamy na wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Będzie jak zawsze ciekawie, smacznie i pachnąco. Spotkania odbywają się w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej (sala „U św. Ducha”).

Program kolejnych spotkań:

2.08, godz. 11.00

Jan Brzozecki – Zioła w literaturze (wykład)

9.08, godz. 11.00

Jakub Tomasz Woźniak – Herbaty w naszych domach dawniej i dzisiaj (wykład)

16.08, godz. 11.00

Grażyna Nawrolska – O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu (wykład)

23.08, godz. 11.00

Barbara Bukowska – Marchew po mazursku, lody bananowe (warsztat kulinarny)

Miejsce spotkań: Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg w ramach projektu „Lato pełne ziół”.