http://luka-finance.pl/

Zdarzył się wypadek … Historia Maćka Solskiego. Konferencja i pokaz z udziałem policjantów

Maj 12, 2017 16:44 38

Pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, odbyła się dzisiaj konferencja o bezpieczeństwie i ratowaniu życia pod nazwą Zdarzył się wypadek…Historia Maćka Solskiego. Organizatorem była Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Policjanci z Elbląga brali w niej udział.

Konferencja rozpoczęła się od pokazu działań ratownictwa medycznego i policji. Przy Katedrze św. Mikołaja osobowe audi potrąciło rowerzystę. Za kierownicą siedziała młoda dziewczyna. Poszkodowany był nieprzytomny. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe i policja. – To krótki zarys pokazu, który miał wszystkim przypomnieć jak należy reagować w podobnych przypadkach – kogo powiadomić, w jaki sposób pomagać poszkodowanym.
Kolejnym etapem edukacji były wykłady specjalistów z dziedzin bezpieczeństwa ruchu drogowego, medycyny, lecznictwa i psychologii. O realiach wypadku mówił asp. szt. Wiktor Kaczmarek, z wydziału ruchu drogowego elbląskiej policji. Policjant przedstawił zapis monitoringu z dramatycznego potrącenia kobiety na jednej z elbląskich ulic. Analizował sytuację i wskazywał naganne zachowania, zarówno wśród pieszych jak i kierowców, które prowadzą do tragedii. Kolejni prelegenci mówili o potrzebie oddawania krwi, krwiolecznictwie, transplantologii, reakcjach emocjonalnych osób poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin.
Konferencja została zorganizowana przez Szkołę Policealną im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu