gwiazdka

Zaczynamy odliczanie – to będzie już VI Jarmark św Bartłomieja w Pasłęku

Maj 17, 2017 18:07 10

Przygotowania do sierpniowego VI Jarmarku św Bartłomieja ruszyły w najlepsze. Za chwilę zacznie się szykowanie mieczy do pierwszych pasłęckich warsztatów z szermierki, oraz treningowych tarcz do strzelania z łuku. Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska zaprasza wystawców, kramarzy, wolontariuszy i darczyńców do współpracy w przygotowaniu i poprowadzeniu tej wyjątkowej społecznej imprezy.

Inspirowany średniowieczem Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w tym roku 20 sierpnia. Plac przy pasłęckim zamku zapełnią kramy i kramiki, będzie można przekąsić coś z lokalnych wyrobów i kupić wszelkiego rodzaju drobiazgi i różności, w tym rękodzieło. Będą dawne gry, warsztaty, rozrywki i konkursy z nagrodami. Oczywiście nie zabraknie inscenizacji historycznych.

Zapraszamy wystawców i kramarzy, którzy chcieliby wystawić swoje stoiska lub kramy w czasie jarmarku. Rejestracja stanowisk już trwa. Zapraszamy każdego, kto chciałby włączyć się w przygotowania jako wolontariusz, od podszewki poznać arkana organizacji historyczno-kulturalnej imprezy i nabrać w tym doświadczenia! Równie gorąco zapraszamy darczyńców, którzy zechcą wesprzeć to wydarzenie finansowo i rzeczowo.

Jarmark św. Bartłomieja to nie tylko ten jeden sierpniowy dzień, to także projekt, „Spotkań z historią”.

W ramach projektu będą się odbywać warsztaty z szermierki, warsztaty łucznicze oraz warsztaty na których przygotujemy treningowe tarcze oraz miecze. Planujemy także dwa spotkania wyjazdowe na terenie gminy i dwa spotkania na terenie powiatu. będziemy prowadzić tam gry i zabawy plebejskie, stoisko łucznicze, będzie można przymierzyć elementy uzbrojenia rycerskiego itp. – wylicza Adam Makarewicz z SWAL Kuźnia Pruska.

W tym roku organizatorzy Jarmarku św Bartłomieja włączyli go w cykl obchodów związanych z jubileuszem 720-lecia nadania praw miejskich Pasłękowi. W tegorocznej edycji Kuźni partnerują Urząd Miejski w Pasłęku oraz Parafia Rzymskokatolicka św Józefa.

Jeśli jesteś wystawcą ,chcesz zostać wolontariuszem lub przekazać rzeczowy datek, skontaktuj się z Kuźnią Pruską:

telefonicznie: 781 993 439,
mailowo: swal.paslek@gmail.com
Czekamy także na Facebooku: facebook.com/swal.kuznia.pruska

Wsparcie finansowe można przekazywać na rachunek SWAL Kuźnia Pruska:
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska”
Ul. Wiosenna 8
14-400 Pasłęk
Nr. konta: 48 2030 0045 1110 0000 0219 6970 (z dopiskiem: darowizna Jarmark św Bartłomieja).

Projekt jest współfinansowany przez Zarząd Powiatu w Elblągu oraz Miasto i Gminę Pasłęk.

Organizatorzy