Za nami sportowy weekend

Październik 9, 2017 18:00 34

Za nami kolejny sportowy weekend. W Elblągu na boiska wybiegli piłkarze Olimpii oraz siatkarki Truso. Wyjazdowe spotkania z kolei rozegrali piłkarze Concordii oraz szczypiornistki KRAM Start Elbląg.

Kolejne zwycięstwo Olimpii

Kibice Olimpii mogą mieć powody do zadowolenia. Wydaje się, że niedawna passa meczów bez zwycięstwa odeszła do historii, a żółto-biało-niebiescy stali się pogromcami faworytów. Po tym, jak w ostatnich kolejkach nasz zespół pokonał ŁKS Łódź i GKS Bełchatów teraz podejmował lidera tabeli Wartę Poznań. Pierwsze połowa była wyrównana z małym akcentem na korzyść Olimpii. Mimo wielu sytuacji kibice długo musieli czekać na bramkę. Ta padła w 41 minucie, kiedy to piłkę do bramki gości skierował Bojas, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:0 dla żółto-biało-niebieskich. Druga połowa to o wiele lepsza gra piłkarzy Warty, którzy chcieli odwrócić losy. Nasz zespół grał jednak uważnie i utrzymał korzystny wynik z pierwszej połowy. Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje z 18 punktami 7 miejsce w tabeli. Szansę na podtrzymanie zwycięskiej passy żółto-biało-niebiescy będą mieli w najbliższy weekend w Puławach, gdzie zmierzą się z miejscową Wisłą.

Olimpia Elbląg – Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 – Bojas (41′)

Start przegrał w spotkaniu na szczycie

Po przerwie spowodowane meczami reprezentacji do gry wróciły zawodniczki KRAM Start Elbląg. Nasze zawodniczki stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Ich rywalkami był zespół Metraco Zagłębie Lubin. Nasz zespół niestety źle rozpoczął to spotkanie i to gospodynie szybko osiągnęły przewagę. Nasz zespół walczył, jednak to zawodniczki zagłębia były lepsze i wygrały pierwszą połowę 17:11. Niestety w drugiej połowie nasz zespół nie potrafił odwrócić losów spotkania i ostatecznie przegrał 35:24. Start kolejną szansę na punkty będzie miał w poniedziałek 16 października, kiedy to do Elbląga przyjedzie MKS Perła Lublin.

Metraco Zagłębie Lubin – Kram Start Elbląg 35:24 (17:11)

Bez niespodzianki i meczu Concordii

Concordia udała się do Białej Piskiej na spotkanie z miejscowym Zniczem. Przed tym spotkaniem wiadomo było, że to gospodarze są faworytem tego spotkania. W dotychczasowych spotkaniach nie zaznali oni jeszcze porażki i zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 4 minucie naszego bramkarza pokonał Kossyk. Pomarańczowo-czarni nie zamierzali jednak łatwo oddać punktów i w końcówce pierwszej połowy Kuba Szymanowski wyrównał wynik spotkania. W drugiej połowie gospodarze zagrali lepiej. W 56 minucie do naszej bramki trafił Dymiński. W 77 minucie bramkę samobójczą po strzelił Kuczkowski. Spotkanie zakończyło się tym samym wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Concordia po tym spotkaniu zajmuje z 14 punktami 8 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie nasi piłkarze rozegrają 15 października, kiedy podejmą Błękitnych Orneta.

Znicz Biała Piska – Concordia Elbląg 3:1 (1:1)
1:0 Kossyk (4′), 1:1 Szymanowski (45′), 2:1 Dymiński (56′), 3:1 Kuczkowski (77′-sam.)

Udany początek sezonu siatkarek

Od zwycięstwa sezon rozpoczęły nasze siatkarki, które podejmowały w pierwszej kolejce drożynę Enea PTPS Piła. Pierwsze dwa sety zakończyły się pewnymi wygranymi naszego zespołu do 19 i 21. niestety w trzecim secie nasz zespół zagrał słabiej i mimo początkowego prowadzenia dał się dogonić rywalkom i przegrał seta na przewagi 25:27. 4 set był wyrównany, ale na szczęście w końcówce to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi i wygrał go do 21. Tym samym całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek Truso. Szansę na kolejne punkty nasz zespół będzie miał 14 października, kiedy to uda się do Kościan na spotkanie z miejscowym UKŻPD.

MKS Truso Elbląg – Enea PTPS Piła 3:1 (25:19; 25:21; 25:27; 25:21)