http://www.hotelgiuliana.com

Za nami festyn służb mundurowych

Maj 13, 2018 12:27 35

Służby mundurowe zaprosiły dziś wszystkich elblążan na festyn mundurowy, podczas którego, zarówno ci mali, jak i ci dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Były pokazy, możliwość zapoznania się ze sprzętem poszczególnych służb, jak i możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami.

Pogoda dziś dopisała a wraz z nią frekwencja. Choć jak mówią organizatorzy o obecność elblążan na ich festynie nigdy nie muszą się martwić, bo zawsze jest ona na dobrym poziomie. Oczywiscie największą frajdę podczas festynu mają najmłodsi, którzy w tym roku najbardziej oblegali stoisko SRH Monte Cassino ze Szczecina, gdzie mogli przejść przeszkolenie na rekruta. Była też okazja wejścia do wozu bojowego straży pożarnej, przekonania się jak ciężko utrzymać jest wąż strażacki czy spróbowania swoich sił podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ci starsi i dorośli mogli m.in. spróbować pokonać slalom między pachołkami w alkogoglach, zobaczyć pokazy sprawnościowe poszczególnych służb stacjonujących w naszym mieście, jak również poznać specyfikę pracy poszczególnych jednostek. Zainteresowani służbą w wojsku mogli udać się do namiotu wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu, by tam poznać wszelkie interesujące ich szczegóły.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wojskowej grochówki, która podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się dużą popularnością.

Organizatorem festynu służb mundurowych był Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.mundurki