http://www.abimex.pl/

XII Elbląskie Dni Recyklingu

Maj 16, 2019 20:11 57

W sobotę 18 maja 2019 r. na Placu Jagiellończyka w Elblągu w godz. 10:00-15:00 odbędzie się festyn XII Elbląskie Dni Recyklingu, którego celem jest edukacja mieszkańców w zakresie zasad segregowania odpadów komunalnych. Spotkanie pracowników ZUO Elbląg z mieszkańcami będzie okazją do przekazania odpadów selektywnie zbieranych w gospodarstwach domowych przez cały rok. W roku 2018 ZUO zebrało podczas imprezy ponad 15 ton odpadów. Jak co roku pozyskane surowce wtórne zostaną przekazane do recyklingu.

W tym roku ZUO Elbląg przekaże uczestnikom XII EDR ponad 4 tysiące roślin w zamian za odpady. Zostały przewidziane także inne nagrody: gadżety, słodycze, balony i upominki dla uczestników konkursów. W ramach programu artystycznego na scenie zostanie wystawione przedstawienie pt. „Segregacja odpadów to żaden kosmos”; wystąpią też tradycyjnie dzieci z placówek oświatowych oraz z Centrum Tańca Cadmans. W trakcie warsztatów recyklingowych dzieci będą wytwarzać nowe przedmioty z pozyskanych surowców wtórnych np. piórniki z opakowań plastikowych, będą dekorować torby z materiału, ozdabiać podstawki do kubków z drzewa, a także wykonają zielniaki w specjalnych doniczkach umożliwiających obserwację korzenia. W trakcie zabawy z chustą animacyjną prowadzonej przez animatora dzieci utrwalą zasady segregowania odpadów. Dla dzieci dostępne będą takie bezpłatne atrakcje jak: trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, strzelanie piłką do bramki.

baner 750

Celem organizacji festynu jest uświadomienie mieszkańcom co to jest recykling oraz jak można chronić środowisko poprzez segregację odpadów. Formuła festynu polegająca na zbiórce odpadów połączonej z atrakcjami dla dzieci i wręczaniem nagród to najlepsza motywacja do zaangażowania mieszkańców w projekty ekologiczne.

Organizator zaprasza do udziału w XII Elbląskich Dniach Recyklingu, a przy tym do nauki zasad segregowania odpadów. Jednocześnie pracownicy ZUO Elbląg życzą mieszkańcom mile spędzonego czasu i zachęcają do korzystania ze wszystkich zaproponowanych atrakcji.

Eliza Leszczyńska Rogalska, Specjalista ds. promocji i edukacji ekologicznej