http://www.nasza-dieta.pl/

Wyślij swoje marzenie dla rozwoju Elbląga – jest szansa, że w budżecie miasta na 2019 rok znajdą się na to środki

Sierpień 14, 2018 11:27 13

W minionej kampanii wyborczej Prezydent Witold Wróblewski mawiał, że Elbląg to nasza wspólna sprawa… Niestety na finiszu jego kadencji coraz rzadziej czują to zarówno mieszkańcy, a nawet sami koalicjanci, którzy udzielili mu poparcia w minionych wyborach. Czy jest szansa to zmienić?

Świetna Inicjatywa Michała Missana, Radnego PO, kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Elbląga

Okazuje się, że jest na to szansa. Wielu elblążan ma sporo ciekawych rozwiązań na rozwój miasta. My sami jako Redakcja próbowaliśmy za kadencji Prezydenta Witolda Wróblewskiego porozmawiać o projekcie szybkiego stworzenia plaży nad rzeką Elbląg na zasadzie plaży, jaka została zorganizowana w Starogardzie Gdańskim, gdzie też prowadzimy lokalny portal:

http://www.bogatyelblag.pl/plaza-nad-rzeka-w-elblagu-bardzo-fajny-pomysl-oto-nasza-propozycja-by-szybko-do-tego-doszlo,62925.html

http://www.bogatyelblag.pl/czy-powstanie-projekt-plaza-elblag-2016-pytamy-sie-wladz-miasta,63657.html

Niestety, mimo iż znaliśmy cały mechanizm powstawania takiej plaży ze Starogardu Gdańskiego to Prezydent Witold Wróblewski ani jego pracownicy nie zechcieli na ten temat porozmawiać. Patrząc na tegoroczne upały, patrzymy jak bardzo brakuje takich inicjatyw w mieście.

Na całe szczęście problem zauważył Radny PO, Michał Missan, i kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Elbląga. W minionym tygodniu poprosił on Elblążan, by przekazywali mu mailowo swoje pomysły na Elbląg, by przy układaniu budżetu na 2019 rok niektóre z projektów mogły być w nim ujęte. Czy w Elblągu wreszcie nowoczesne i wizjonerskie projekty elblążan zaczną być realizowane. Jak widać jest na to szansa.

Oto treść prośby Michała Missana do Elblążan:

„Szanowni Elblążanie,

rozpoczęły się już przygotowania do opracowania budżetu miasta na 2019 rok. Jest to właściwy czas, by do budżetu wprowadzić zadania, na których Państwu najbardziej zależy. Chciałbym, żebyście odczuli wreszcie, że jest to nasze wspólne miasto i możecie przez radnych – swoich przedstawicieli – wpływać na gospodarowanie Waszymi wspólnymi pieniędzmi. Niezbędny jest jednak współudział z Państwa strony, nie będę bowiem mógł zabiegać o ważne dla elblążan sprawy, nie znając Państwa marzeń i oczekiwań.

Złe doświadczenie tegorocznego lata, kiedy zlekceważone zostały nasze zabiegi o stworzenie plaży miejskiej czy wprowadzenie innych udogodnień dla znękanych upałem mieszkańców przekonało mnie, że trzeba wcześnie i konsekwentnie zabiegać o zabezpieczenie w budżecie środków na działania poprawiające standard życia codziennego w naszym mieście.

Zachęcam Państwa do zgłaszania na adres mailowy: kontakt@michalmissan.pl wszelkich propozycji – tych niewielkich, bieżących i tych wieloletnich inwestycyjnych. Nie wszystko od razu uda się wprowadzić, ale postaram się przekonać kolegów i koleżanki w Radzie Miasta do ich uwzględnienia.”