arket

Wypadek w Jagodnie. Kierowcy, noga z gazu!

Styczeń 7, 2019 17:28 36

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dziś od rana funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji. Doszło także do jednego wypadku drogowego w podelbląskim Jagodnie.

Osobowe renault kierowane przez obywatelkę Rosji wypadło z drogi i dachowało. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, około godziny 12.30, w podelbląskim Jagodnie (gm. Elblag). Przyczyną wypadku była prawdopodobnie zbyt duża prędkość, a warunki drogowe wyjątkowo uciążliwe dla kierowców. 35-latka, która kierowała autem nie doznała żadnych obrażeń. Była trzeźwa. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby. Jedna z nich (59-letnia kobieta) z podejrzeniem złamania obojczyka, trafiła do szpitala. Utrudnienia na drodze trwały około godziny.
baner 750

Jest bardzo ślisko. Marznący śnieg z deszczem utrudnia warunki do jazdy. Policjanci z Elbląga odnotowali dzisiaj już 6 kolizji. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu