http://www.hotelgiuliana.com

Wychowanek Olimpii Bartosz Białkowski powołany do kadry

Marzec 9, 2018 14:07 38

Dziś trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka ogłosił powołania dla zawodników z lig zagranicznych Reprezentacji Polski na najbliższe mecze towarzyskie przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Rosji. Na liście powołanych z lig znalazła się pochodzący z Braniewa wychowanek Olimpii Elbląg Bartosz Białkowski. Nasza reprezentacja rozegra dwa spotkania. Mecz z Nigerią zostanie rozegrany we Wrocławiu (23.03), a spotkanie z Koreą Południową odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie (27.03)

Bartosz Białkowski swoją karierę rozpoczynał w elbląskiej Olimpii, w której zadebiutował już jako 16-latek i od razu wróżono mu wielką karierę. Stad szybko trafił do Górnika Zabrze. Z ekstraklasy przeniósł się on do Southampton. Od 2014 gra występuje w grającym w ChampionshipIpswich Town, gdzie jest wyróżniającym się zawodnikiem. To, że nie ma on za sobą jeszcze debiutu w dorosłej, reprezentacji można wytłumaczyć jedynie tym, że w ostatnich latach pozycja ta jest szczególnie silnie obsadzona. Teraz gdy pojawiła się szansa, na pewno da z siebie wszystko by mieć szansę na wyjazd do Rosji. Drugim debiutantem obok Bartosza Białkowskiego jest obrońca Chievo Verona Paweł Jaroszyński.

Pozostałe powołania zagraniczne Adama Nawałki

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny
Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Piszczek
Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Piotr Zieliński
Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Jakub Świerczok, Łukasz Teodorczyk

Powołania dla piłkarzy z polskiej ligi Adam Nawałka ma ogłosić 16 marca.

foto: itfc.co.uk