http://maradbudownictwo.pl/

Wspólnego gotowania na Elbląskim Święcie Chleba

Sierpień 31, 2018 14:33 08

Zapraszamy do wspólnego gotowania na Elbląskim Święcie Chleba. W sobotę na nowoczesnej, wojskowej kuchni polowej, Elbląski Klub Szefów Kuchni oraz młodzież z Zespołu Szkół Gospodarczych od 11:00 będą przygotowywali grochówkę. Posiłek będzie wydawany około godziny 14:00. Przy okazji gotowania będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek kulinarnych i historycznych.

Także w sobotę od 15:00 rozpocznie się Ślimaka Kulinarna Podróż czyli prezentacja gotowania tradycyjnych potraw ze ślimaków. Dla elblążan zostanie przygotowany ślimak po myśliwsku. W gotowaniu wezmą udział Witold Wróblewski – Prezydent Miasta Elbląga i Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W niedzielę 2 września Elbląski Klub Szefów Kuchni zaprasza do wspólnego gotowania tradycyjnego żurku. Rozpoczynamy o godzinie 11:00, aby w porze obiadowej około 14:00 rozpocząć degustację.
Zapraszamy na Stare Miasto. Nasze kuchnie będą ustawione na rogu ulic Stary Rynek i Rybackiej (naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego).