arket

Wspaniałe palmy wielkanocne górowały nad elbląską starówką

Marzec 25, 2013 08:37 09

W niedzielę o godzinie 14 na elbląskiej starówce odbył się I konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W konkursie wziąć udział mógł każdy z mieszkańców Elbląga który stawił się przed Ratuszem Staromiejskim z własnoręcznie wykonaną palmą wielkanocną. Celem konkursu skierowanego do mieszkańców Elbląga, było pielęgnowanie tradycji i symboliki związanej z obchodami Świąt Wielkiej Nocy jak i samej niedzieli palmowej.

W konkursie udział wzięło 11 palm. Mimo, że nie jest to duża liczba jak na miasto wielkości Elbląga, to jednak poziom pierwszej edycji konkursu stał na dość wysokim poziomie. Szczególnie duże wrażenie robiły palmy znacznie przewyższające rozmiarem swoich twórców. Przy ich wykonaniu a także później, gdy przyszła pora na ich przetransportowanie na pewno była wyzwaniem dla twórców, i należą im się szczególne brawa.

Wszyscy twórcy zostali docenieni bardzo dużym zainteresowaniem elblążan, którzy mimo mało wiosennej aury licznie zjawili się na elbląskiej starówce. Nowo powstała tradycja świętowania niedzieli palmowej ,jak zapowiadają pracownicy Departamentu Kultury, będzie kontynuowany na szerszą skalę, o czym będziemy mogli się przekonać już za rok.