arket

WOŚP w Elblągu znów rekordowa. Już teraz zebrano prawie 600 tysięcy złotych

Styczeń 14, 2020 10:27 49

Za nami kolejna edycja chyba największe orkiestry na świecie, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 28 lat WOŚP gra w całej Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Wzorem lat poprzednich na ulicach Elbląga, trudno było nie spotkać kwestujących wolontariuszy na rzecz WOŚP, których licznie wspierali mieszkańcy. Tegoroczna edycja po raz kolejny przerosła oczekiwania jeśli chodzi hojność polaków i elblążan. Mimo, że na informacje o wielkości zebranej kwoty poczekamy, już teraz wiemy że padł rekord. W tej chwili kwota zebrana w naszym mieście wynosi 589 335,61 zł i wciąż rośnie, bo trwają jeszcze między innymi internetowe aukcje.

baner 750

Tegorocznemu finałowi w naszym mieście jak co roku towarzyszyło wiele atrakcji. Zawody offroadowe na Modrzewinie, bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” liczne koncerty. Na głównej scenie ustawionej na Starym Mieście wystąpili Paweł Marchel, DIAMENTY MDK Elbląg, BLIND BOX, Birds No Fly, IRAAS BAND oraz MAD IN POLAND. Nie zabrakło oczywiście licznych licytacji zarówno tych internetowych jak i odbywające się na głównej scenę, w wielu z 62 sztabików oraz w internecie. Tutaj wielkim zainteresowaniem cieszyły się licytacje naszywek Ili Brzezińskiej – Hołowni oraz polskich pilotek MIG-29, obrazu od Szymona Hołowni czy koszulki Manchester United z sezonu 2008/2009 z autografami między innymi Cristiano Ronaldo,Ryan Giggsa czy Wayne Rooney-a. Nowością podczas tegorocznego finału w naszym mieście było Światełko do Nieba, które w tym roku zamiast tradycyjnych fajerwerków miało formę pokazu laserowego.

W skali kraju tegoroczny finał również okazał się rekordowy. W tej chwili zadeklarowana kwota na stronie WOŚP wynosi 115 362 894 i jest wyższa o zeszłorocznej o około 30 mln złotych. Ostateczny wynik poznamy dopiero 8 marca ale już teraz wiadomo, że szansa na pobicie zeszłorocznej kwoty 175 938 717,56 jest bardzo duża.