https://dragondeweloper.pl/

Wizz Air otwiera nowe połączenie lotnicze Olsztyn-Mazury – Brema

Lipiec 2, 2019 22:58 25

We wtorek 2 lipca Wizz Air – najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej – ogłosiła nową międzynarodową niskokosztową trasę z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Bremy w Niemczech.

Najnowsze połączenie Wizz Air będzie obsługiwane dwoma lotami tygodniowo (w środy i niedziele). Pierwszy lot zaplanowany jest na 27 października. Bilety są dostępne już w sprzedaży i mogą być rezerwowane na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wizz Air. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych.

Brema jest kulturalnym i ekonomicznym centrum północnych Niemiec. Liczne galerie i muzea z Übersee-Museum Bremen na czele to powody, dla których warto odwiedzić miasto. Brema jest również jednym z największych portów morskich i ośrodków handlu morskiego w Niemczech. Miasto stanowi ważny ośrodek kulturalny z bogatą ofertą atrakcji. Nowa trasa wzmocni biznesowe relacje między Polską i Niemcami, korzystnie wpływając na rozwój branży lotniczej i turystycznej.

Obecnie Wizz Air obsługuje jeszcze dwie trasy z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury – do Londynu Luton oraz Dortmundu.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: „Z radością świętujemy dziś wyjątkowe wydarzenie, ogłaszając trzecią trasę w siatce połączeń WIZZ z lotniska Olsztyn Mazury. Niskie taryfy Wizz Air zawitały na Mazury w 2016 roku. Dotychczas ponad 180 tys. osób skorzystało z połączeń z oraz do Szyman. Dodanie trasy do Bremy jest wyrazem zaangażowania linii w działalność w regionie oraz na rzecz polskich klientów. Mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy z władzami lotniska i dalszą rozbudowę oferty z Mazur. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, powiedział: „Stworzyliśmy możliwość latania naszym mieszkańcom i gościom. Korzystają z niej nie tylko pasażerowie z Warmii i Mazur, ale także z Podlasia i północnego Mazowsza. Mamy podróżujących przedsiębiorców i uczestników dużych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Spełniamy wszelkie oczekiwania przewoźników. Lotnisko żyje i funkcjonuje.I ogromnie cieszy nas nowy kierunek lotów ogłaszany przez Wizz Air.”

Tomasz Kądziołka, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, powiedział: „Północne Niemcy to kierunek, który często pojawiał się na liście życzeń naszych pasażerów więc dlatego bardzo cieszymy się, że Wizz Air zaoferuje loty z Mazur do Bremy.”

Aktualny rozkład lotów sprawdzić można na stronie internetowej Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury www.mazuryairport.pl