https://dragondeweloper.pl/

Wielki Turniej Lektur Szkolnych w III Liceum Ogólnokształcącym

Grudzień 13, 2019 10:22 28

Serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych  SP oraz ich nauczycieli do udziału w konkursie organizowanym przez naszą szkołę. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Witolda Wróblewskiego, patronatem merytorycznym Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz patronatami: Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida i Stowarzyszenia Alternatywni.

Celem konkursu jest między innymi zachęcenie uczniów do czytania lektur, pobudzanie ciekawości czytelniczej, kształcenie umiejętności aktywnego czytania, autoprezentacji, korzystania ze źródeł, zwłaszcza selekcjonowania materiału.

baner 2

Zainteresowane drużyny prosimy o zgłaszanie się do 10 stycznia 2020 roku na adres organizatora (III Liceum Ogólnokształcące, ul. Browarna 1, Elbląg) lub maila 3lo@3loelblag.pl. Potyczki drużynowe (I etap) odbędą się w lutym, finał w marcu.

W konkursie zostaną wykorzystane elementy grywalizacji. Zadania będą wymagały od uczestników znajomości lektur oraz wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki.

Liczymy na Waszą obecność i gwarantujemy świetną zabawę!