Wielki sukces elbląskich kajakarzy. „Nie przypominam sobie, aby w przeciągu ostatnich 15 lat jakikolwiek klub zdobył dwa pierwsze miejsca w tej elitarnej konkurencji”

Sierpień 5, 2020 18:48 03

Worek medali przywieźli elbląscy kajakarze z odbywających się w Poznaniu w ubiegły weekend Mistrzostwach Polski juniorów oraz juniorów młodszych. Nasi zawodnicy przywieźli 8 krążków. Wczoraj z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, podczas której klub UKS Kajak Silvant podsumował te bardzo udane zawody.

Bezsprzecznie gwiazdą elbląskiego klubu podczas mistrzostw był Przemysław Rojek który nie miał sobie równych podczas 3 dystansów. Najlepszy okazał się na dystansach K1 500 m, K1 1000 metrów, oraz wspólnie z Pawłem Krauze na dystansie K2 5000m. Dodatkowo na dystansie K1 1000 metrów na drugim miejscu przypłynął Paweł Krauze.

To jest historyczny wynik. Zdobyliśmy 8 medali. W przypadku Przemka są to trzy złota, ale jakby szczegółowo spojrzeć na to, co zrobiliśmy w elitarnej konkurencji olimpijskiej na 1000 metrów, to zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca – pierwsze zdobył Przemek , drugie – Paweł Krause. Nie przypominam sobie, aby w przeciągu ostatnich 15 lat jakikolwiek klub zdobył dwa pierwsze miejsca w tej elitarnej konkurencji. – skomentował wyczyn swoich zawodników Wojciech Załuski.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również inni zawodnicy. 2 miejsce w konkurencji K2 200m zajęli Igor Komorowski wraz Adamem Witkowski. 3 miejsca na dystansach K2 500m i K2 1000m zdobyli Gabriel Gładykowski oraz Igor Komorowski. Brązowy medal na dystansie K1 5000 metrów zdobył Gabriel Gładykowski.

Tak dobre wyniki spowodowały, że elbląski klub zajął w klasyfikacji punktowej 3 miejsce mimo że w naszym klubie trenuje zaledwie 35 zawodników,a w zespołach z Poznania oraz Bydgoszczy, które zajęły pierwsze miejsca trenuje po 150-200 zawodników.

Elbląscy kibice będą mogli obejrzeć kajakarzy 26 września, kiedy to na rzece Elbląg odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, podczas których obejrzeć będzie można zawodników z województw mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko – mazurskiego.