http://www.abimex.pl/

Wielka energia 3 dnia festiwalu Jazzbląg 2013

Lipiec 20, 2013 09:06 12

Trzeci koncertowy dzień festiwalu Jazzbląg za nami. Podobnie jak dwa kolejne przyciągnął on bardzo dużą publiczność. Na początek mogliśmy usłyszeć muzykę w wykonaniu RGG Trio o oraz Arild Andersen Quartet, by na koniec usłyszeć chyba najbardziej energetyczny koncert tej edycji festiwalu w wykonaniu Brandy Boykin i Club de Bulegas.

W pierwszym z zespołów wystąpili basista Maciej Grabowski, perkusista Krzysztof Gradziuka oraz nowy pianista utalentowany pianista Łukasz Ojdana, który zastąpił będącego w składzie zespołu od początku istnienia Przemysława Raminiaka. Zaprezentowali oni między innymi utwory zainspirowane twórczością Szymanowskiego pt. „Szymanowski” Zaraz po nich na scenie pojawił się jazz skandynawski w wykonaniu Arilda Andersena, który szlify zdobywał u boku Jana Garbarka. W Elblągu na scenie towarzyszyć mu będą Paolo Vinaccia - bębny, Grzech Piotrowski- sax, Marcin Wasilewski – fortepian.

Na koniec organizatorzy przygotowali występ Brandy Boykin i Club de Bulegas, na który czekali wszyscy którzy lubią energiczną muzykę przy której nie sposób wysiedzieć na miejscu. Połączenie Swingu, jazzu, funku, latino afro i soul daje wybuchową kombinację, która od ponad 10 lat porywa słuchaczy na całym świecie. Nie inaczej było i tym razem. Artystka łapała niepowtarzalny kontakt z publicznością, w szczególności dwiema młodymi słuchaczkami które przez większość koncertu tańczyły przed samą sceną. Koncert ten na pewno uznać można za jeden z najlepszych tegorocznego Jazzbląga .

A już dziś ostatni wieczór festiwalu. Jako pierwszy wystąpi jeden z nielicznych na świecie kwartetów smyczków grających jazz czyli Atom String Quartet a towarzyszyć mu będzie doskonale znana elblążanom Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia. A zaraz po nich wykonawcy których nie trzeba przestawiać nikomu, nawet tym dla których jazz nie jest ulubionym gatunkiem muzycznym Michał Urbaniak z Córką Miką Urbaniak.