http://www.bogatyelblag.pl/dom-pogodnego-seniora-remi-juz-otwarty-trwa-nabor-na-wolne-miejsca,94672.html

Wiecha zawieszona! Za nami ważny etap rozbudowy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”

Czerwiec 14, 2019 17:51 24

Realizacja projektu pt. „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu” ma potrwać września 2020. Dzisiaj, 13 czerwca od strony ul. Teatralnej została zawieszona wiecha, symbolizująca zakończenie ważnego etapu budowy. Jeszcze tego samego dnia rozpoczęły się prace w sali sportowej Światowida.

Dzisiaj (13 czerwca) robotnicy zaczynają rozbudowę sali sportowo-widowiskowej. Będzie to sala z niezależnym wejściem i możliwością rozdzielenia przestrzeni na organizację dwóch różnych wydarzeń. Ilość miejsc na trybunach zostanie zwiększona do około 600. Niedawno zakończone zostało montowanie dachu tego skrzydła, więc dzisiaj została na nim zawieszona wiecha, na znak zakończenia ważnego etapu budowy.

baner 750

Mimo trwających prac Centrum Spotkań Biznesowych oraz Kino Światowid prowadzą swoją działalność wzorcowo.

- Chcę pogratulować, gdyż inwestycja w całym swoim wymiarze przebiega, a sprawność jednostki kultury, jaką jest CSE Światowid nie tylko nie zmniejsza swojej aktywności, nawet ją powiększa, w obrębie subregionu Elbląga. Dziękuję również firmie (Przembud), gdyż praca w trakcie działania obiektu nie jest łatwa. Od lat pokazujemy Światowid jako przykład działania dla wielu innych jednostek kulturalnych w naszym regionie. Każdy metr powierzchni jest tutaj zagospodarowany. – gratulował Marszałek Województwa, Gustaw Marek Brzezin

Realizacją wystroju wnętrza zajmuje się firma „Apdizajn”.

- Przystąpiliśmy już do realizacji wnętrz, dużo rzeczy mamy już zaprojektowanych – dyrektor CSE Światowid, Antoni Czyżyk

Projekt pt. „Rozbudowa, przebudowa i remont Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu” jest finansowany z Funduszy Europejskich ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.