http://www.abiprint.pl/

Weź udział w konkursach CSE „Światowid”

Czerwiec 26, 2018 22:07 17

Do 15 września w CSE „Światowid” można zgłaszać prace w konkursach „Radość czytania” oraz „Literatura okiem i uchem”. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu okładki książki lub przygotowanie rekomendacji ulubionej lektury – w formie tekstu lub video.

Wśród działań w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, znalazły się dwa ogólnopolskie konkursy. Ich celem jest zachęcanie młodzieży do spojrzenia na literaturę jako na źródło inspiracji do działań w różnych obszarach kultury. A dla tych, którym z książkami nie po drodze, konkurs stanowi motywację do sięgnięcia po ciekawą lekturę.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego „Radość czytania” jest przygotowanie projektu okładki ulubionej książki.

W ramach konkursu „Literatura okiem i uchem” uczestnicy mają przygotować rekomendację ulubionej książki w formie tekstu lub video, nagranego telefonem.

W gronie jurorów znajdą się przedstawiciele młodzieży z elbląskich szkół. To oni przy wsparciu przedstawiciela lokalnego środowiska literackiego, wybiorą materiały, które najskuteczniej zachęcają do sięgnięcia po daną lekturę.

Oba konkursy są skierowane do młodzieży w wieku 11-18 lat. Na zwycięzców konkursów czekają książki, gry planszowe i bony pieniężne. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.

Regulaminy konkursów oraz formularze dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Konkursy”.

Organizatorem konkursów jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Autor: Małgorzata Maciejewska