http://luka-finance.pl/

Węgiel aktywny może zdziałać cuda!

Marzec 8, 2018 20:09 27

Zapewne nie raz słyszałaś o cudownych właściwościach węgla aktywnego. Wybielanie zębów, usuwanie stanów zapalnych, środek zaradczy na biegunkę. Czym się charakteryzuje ten wspaniały środek, mimo że jest taki tani? Jak go używać na co dzień?

Parę słów o właściwościach węgla aktywnego:

Węgiel aktywny wytwarzany jest z miazgi drzewnej w temperaturze ok. 900°C, a następnie aktywowany działaniem pary wodnej. Ma właściwości m.in. antybakteryjne i adsorpcyjne (wiążące). Charakteryzuje się dużą powierzchnią wchłaniającą. Wykorzystuje się go np. w filtrach do odkażania wody. Ze względy na swoje właściwości jest świetnym środkiem stosowanym w kosmetyce.

Jak możemy wykorzystać węgiel?

- Maseczka na twarz lub włosy:

Z węgla aktywnego można zrobić świetną maseczkę oczyszczającą na twarz. Działa bardzo dobrze szczególnie na cerę tłustą. Głęboko oczyszcza skórę z zaskórników oraz innych zanieczyszczeń, reguluje wydzielanie się sebum, rozjaśnia (warto obejrzeć efekty blogerek). Można go stosować również na zbyt przetłuszczającą się skórę głowy.

Przepis:

- 2-3 kapsułki węgla aktywnego

- w małej ilości: jogurt/ olej kokosowy/ glinka/ miód/ woda

Maseczkę należy nałożyć na twarz i trzymać przez m.in. 10 minut.

- Wybielanie zębów:

Rozgryzamy tabletkę i mieszamy ze śliną, nanosząc na zęby. Przy pomocy szczoteczki szorujemy zęby delikatnie przez około 3 minuty. Węgiel bardzo dobrze radzi sobie z przebarwieniami po kawie, herbacie, czerwonym winie. Przez pierwsze 3 dni można codziennie stosować tę metodę, a następnie raz w tygodniu.

Wybielanie zębów w ten sposób nie niszczy szkliwa, nie podrażnia i jest bardzo tanie.

- Zatrzymuje biegunkę:

Węgiel leczniczy (aktywowany) ma silne właściwościadsorbujące (wiążące) na substancje, m.in. bakterie i toksyny powodujące biegunkę. Wychwytuje i wiąże je, a następnie wraz z nimi jest wydalany z organizmu. Poza tym węgiel leczniczy pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego warstwą chroniącą ją przed działaniem szkodliwych substancji. Pamiętajmy jednak, że węgiel leczniczy może być stosowany jedynie przez krótki okres ze względu na niepożądane pochłanianie m.in. enzymów trawiennych i witamin.