arket

Według sądów podczas wyborów doszło jednak do fałszerstwa. Będą powtórki w gminie Olsztyn, Czersku, Lęborku. Gdzie jeszcze?

Grudzień 17, 2014 16:00 22

Protestów wyborczych po wyborach 16 listopada było wiele. Każdy z nich rozpatrywały zaś sądy, które miały orzec o tym, czy nieprawidłowości mogły wynikać z fałszerstwa komisji wyborczych. Mimo tego co mówili rożni politycy, w tym także prezydent Komorowski, okazało się, że wszelkie podejrzenia i protesty nie były jednak bezpodstawne.  Co ciekawe, mimo ogłoszonych przez sądy wyroków dotyczących protestów wyborczych, w ogólnopolskich mediach nie ma na ten temat wiele informacji.

Sądy orzekły konieczności powtórzenia wyborów w takich miejscach jak Lębork, w podczęstochowskiej gminie Olsztyn, w gminie w Brzyska (woj. podkarpackie) oraz w gminie Czersk (woj. pomorskie). Nieprawidłowości, które tam odnotowano miały według sądów bezpośredni wpływ na wyniki wyborów w komisjach wyborczych w danych miejscach. Póki co, jest to jedynie początek listy, rozpatrywanie podobnych przypadków wyborczych w sądach dopiero się bowiem rozpoczęło.

Czy  liczne nieprawidłowości w wielu miejscach w Polsce spowodują masowe powtórzenie wyborów?

 

źródło Dziennik Bałtycki, Portal Samorządowy