http://www.abiprint.pl/

Warsztaty witrochromii w Tolkmicku

Lipiec 11, 2019 09:25 44

Przed nami kolejne działanie w ramach projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, tym razem będą to warsztaty witrochromii w Tolkmicku. Motywem przewodnim warsztatów będzie namalowanie wizerunku Świętego Jakuba oraz wybranych scen z jego życia i śmierci, które na zawsze splotły się z historią szlaku Jakubowego.

Na warsztatach, które odbędą się w środę 17 lipca, od godz. 13.00, uczestnicy będą rysować piórem i tuszem kontury, a później malować farbami na szkle wizerunek św. Jakuba techniką witrochromii.

- Technika ta była znana od dawna w kulturze ludowej Warmii i Mazur oraz na terenie Podhala, a namalowane w ten sposób obrazy do dzisiaj ozdabiają wnętrza – mówi instruktor plastyki z CSE „Światowid”. – W trakcie warsztatów pokażemy walory artystyczne tego malarstwa. Uczestnikami będzie młodzież i osoby dorosłe z gminy Tolkmicko.

Zajęcia są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Odbędą się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku.

Projekt, który realizuje Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, skierowanym w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje tel: 55 231-61-82 oraz e-mail: mgok3@wp.pl