http://klinikapotocki.com

Wakacje w Mieście. Co przygotowały miejskie instytucje

Lipiec 1, 2020 19:22 33

Dziś podczas zwołanej w Urzędzie Miasta konferencji przedstawiona została oferta miejskich instytucji na rozpoczynające się wakacje. Patrząc na fakt, że żyjemy w czasie epidemii i musimy zmagać z ograniczenia, między innymi odwołane zostały największe wydarzenia takie jak Dni Elbląga czy Święto Chleba. Patrząc na to elbląska oferta wygląda interesująco.

Ofertę wakacyjną prezentowały miejskie instytucje kultury, MOSiR i Departament Promocji i Kultury UM, MOS, MDK oraz dwie szkoły gdzie odbędą się półkolonie. Wśród atrakcji warto wymienić plenerowe seanse „Kina pod Chmurką”, które odbędą się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego, „Śniadania na Trawie” organizowane przez Galerię El, które odbędą się na słynnym już trawniku, spotkania z Wikingami gdzie będzie można zapoznać się z ich historią oraz tym jak wyglądało życie w pobliskiej osadzie Truso. Ciekawe atrakcje przygotuje również Biblioteka Elbląska.

Nie zabraknie również atrakcji sportowych które odbędą się w Hali Sportowo Widowiskowej, na tafli lodowiska, na torze Kalbar czy CRW Dolinka. Atrakcje będą miały miejsce również w Bażantarni czy okolicach Elbląga. Ciekawie zapowiadają się np. treningi biegowe z Team Karaś oraz inne zajęcia z piłkarzami, szczypiornistkami a nawet występującymi na co dzień w Plus Lidze siatkarzami Trefla Gdańsk.

Szczegóły tych oraz wielu innych atrakcji dostępne są TUTAJ