http://www.hotelgiuliana.com

W Poczcie Polskiej jak w kafejkach internetowych – tylko, że całkowicie za darmo!

Maj 22, 2018 09:41 47

Każdy z nas pamięta słynne kafejki internetowe, gdzie wielu z nas przebywało, gdyż dostęp do Internetu nie był tak prosty, jak teraz. Choć czas idzie do przodu, to problem jednak nie zniknął zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Okazuje się, że z ratunkiem może przyjść Poczta Polska!

W środowym komunikacie Poczty Polskiej dowiadujemy się, że w 3800 placówkach w całym kraju możemy korzystać z bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Spółka zwraca uwagę na znaczenie takiej usługi w mniejszych miejscowościach i na wsi gdzie nie każdy dysponuje Internetem poprzez swoją komórkę lub nie posiada Internetu w domu.

Przyrost placówek z bezpłatnym Internetem jest dynamiczny. W 2016 roku Poczta Polska posiadała jedynie 850 placówek z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Dwa lata później liczba ta zwiększyła się aż o kolejne 3 tysiące.

Z bezprzewodowego dostępu do internetu mogą korzystać wszyscy odwiedzający placówki pocztowe w kraju. Sieć może być również otwarta dla osób znajdujących się w zasięgu hot spotów. Aby skorzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego sieć o nazwie „Poczta Polska”, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Osoby korzystające w ten sposób z dostępu do internetu, będą jedynie proszone o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam. W ciągu dwóch lat z pocztowego wifi skorzystało niemal 230 tys. użytkowników.

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę, że Poczta Polska to „firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, potrzeby lokalnych społeczności”. „Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne wifi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług” – podkreślił szef MI.

Jak więc widzimy, warto wspierać Pocztę Polskę, gdyż firma ta to nie tylko przesyłki pocztowe, ale też organizacja, która buduje więzi solidarności społecznej.

Red. Źródło PAP