arket

W listopadzie i grudniu odbędą się bezpłatne zajęcia samoobrony dla Pań

Listopad 7, 2018 12:25 49

Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego, w ramach środków Ministerstwa Obrony Narodowej organizuje zajęcią z samoobrony. Kobiety z Elbląga mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo i nauczyć się podstawowych technik samoobrony. Zajęcia odbędą się w klubie fitness „Calypso” już w tym tygodniu.

Zajęcia poprowadzi Jakub Bronicki, który potrafi powalić napastnika dosłownie w kilka sekund. Podczas najbliższych zajęć będzie dzielił się swoimi umiejętnościami ze wszystkimi paniami, które chcą się nauczyć samoobrony. Jednak od razu trzeba zaznaczyć, że nie są to zajęcia typu „rzucanie na matę”.

„Zaczynamy od podstaw, w atmosferze akceptacji, w gronie samych kobiet uczymy się, próbujemy i ćwiczymy. W trakcie kursu dowiecie się Panie, czego unikać w przypadku zagrożenia, będziecie ćwiczyły najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia, obronę na obcasach. Zaczniecie wyrabiać odruchy obronne. Nauczycie się i rozwiniecie umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej przemocy fizycznej.”- zapowiada Jakub Bronicki, instruktor

Czy każda kobieta może przyjść na zajęcia?
Kandydatki na kurs powinny cieszyć się dobrym zdrowiem i przede wszystkich chcieć się uczyć. Nie trzeba być w super kondycji fizycznej, ani też mieć jakiejś wyjątkowej siły, te zajęcia to nie tzw. „rzucanie na matę”. Udział w zajęciach mogą wziąć:

-kobiety, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo i poczuć się pewnie,
-kobiety, które chcą nauczyć się reagować na niebezpieczne sytuacje i wykorzystywać siłę przeciwnika w walce,
-kobiety, które chcą wyrabiać w sobie dobre odruchy i nawyki.
Każda uczestniczka podlega ubezpieczeniu NNW.

Dlaczego warto ćwiczyć samoobronę?
W sytuacji zagrożenia najważniejsza jest pewność i opanowanie, szybkie i zdecydowane reakcje. Wypracowana pamięć mięśniowa pozwala na wykorzystanie dobrych i skutecznych odruchów.
Dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej kobiety z Elbląga mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo i nauczyć się podstawowych technik samoobrony.

Terminy zajęć w listopadzie i grudniu 2018:
Grupa A- wtorki 18.00- 19.00, soboty 13.00- 15.00- pierwsze zajęcia 10.11.2018
Grupa B- czwartki 18.00- 19.00, niedziele 13.00- 15.00- pierwsze zajęcia 8.11.2018

Zapisy:
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach konieczne jest wcześniejsze zapisanie się
-poprzez link: https://goo.gl/forms/robzaindmeaireth3
-drogą telefoniczną 515 651 425 (może być też sms),
-mailowo: izbadziedzictwa@gmail.com (z podaniem wybranej grupy)

Zajęcia odbywają się bezpłatnie.