http://klinikapotocki.com

W 2019 roku 264 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Policjanci ostrzegają przed brawurą

Luty 7, 2020 09:27 17

47-letni elblążanin stracił na trzy miesiące prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 uprawnienia do kierowania za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków na polskich drogach.

Wczoraj, 5 lutego, policjanci kontrolowali prędkość w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. Tam zatrzymali mercedesa, którym jechał 47-letni elblążanin. Urządzenia pomiarowe wskazały 101 km/h. Tym samym kierowca dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany kilkuset złotowym mandatem oraz 10 punktami. Tłumaczeń nie było.

baner 750

Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 prawa jazdy za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków na polskich drogach.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg