W 18 miesięcy dookoła świata – ciąg dalszy opowieści

Maj 19, 2017 00:38 07

Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w środę 24 maja o godz. 17.00 na spotkanie w cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” z Małgorzatą Niemietz, która będzie kontynuować opowieść o swojej 18-miesięcznej podróży dookoła świata. Wstęp wolny.

W trakcie pierwszego spotkania Małgorzata Niemietz opowiedziała o podróży przez Azję i Afrykę. Ciąg dalszy jej opowieści będzie dotyczył pobytu w Ameryce Południowej. Ta część wyprawy przebiegała przez Brazylię, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, północną Argentynę i Panamę. Na koniec podróżniczka opowie o Japonii, która była zwieńczeniem jej wielomiesięcznej podróży po świecie. Zapraszamy!

Co tak pociągającego jest w samotnym podróżowaniu? Coraz częściej taką formę, a nie wyjazd zorganizowany, wybierają osoby pragnące zwiedzać świat. I choć podróż w tej formule bywa męcząca, jest też zaskakująca i oczyszczająca. Długie, samotne podróżowanie daje poczucie niezależności i wolności. Daje też wiele możliwości do przemyśleń i weryfikacji swojego życia. Pozwala obcować z ludźmi różnych kultur. To czas innego życia. Bez pośpiechu, przynależności do systemu, nadmiernego konsumpcjonizmu. Taka podróż uczy prostoty i minimalizmu, radości z kontaktu z piękną przyrodą i drugim człowiekiem. Uczy radości życia. /na podstawie rozmowy z Małgorztą Niemietz – Anna Romańczuk z Filii nr 5

Więcej informacji:

Filia nr 5 ul. Rodziny Nalazków 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1)

tel. 55 625 60 95(96)