luka vision

Tydzień Przedsiębiorcy – ZUS dla Biznesu

Wrzesień 14, 2019 17:33 23

Od 23 do 27 września elbląski Oddział ZUS razem z podległymi placówkami przygotował cykl szkoleń dla przedsiębiorców w ramach odbywającego się Tygodnia Przedsiębiorcy. Podczas tych spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do świadczeń, a także delegowania pracowników do pracy za granicą. To prawdziwe święto biznesu w ZUS. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski. W tych dniach odbędą się również dyżury ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz z ZUS.

baner 750

Podczas tych prelekcji poruszone będą bardzo ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, jak też do świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. Eksperci opowiedzą też o uprawnieniach pracodawców do kontrolowania zwolnień lekarskich. Dodatkowo poruszymy kwestie dostosowania miejsc pracy do osób niepełnosprawnych. Poruszona będzie również tematyka e-AKT, czyli skrócenie okresu przechowywania akt i ich elektronizacja.

Jedno z kilku seminarium dotyczyć będzie bardzo ważnych spraw związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym, gdy pracujemy za granicą, kiedy pracodawca będzie za nas płacił składki do ZUS, a kiedy do instytucji zagranicznej. To ważne kwestie, które pozwolą nam uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Szkolenia są bezpłatne.

Zapisów dokonuje Karolina Luśnia-Kwaśna pod numerem telefonu 55 64-13-673 do 18 września 2019r.

Szczegółowy harmonogram szkoleń i konsultacji w Oddziale ZUS w Elblągu i jednostkach podległych dostępny jest na stronie internetowej ZUS.

Serdecznie zapraszamy.

Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego