arket

Trwają półfinały NATI ŚGO Basket Liga

Marzec 12, 2019 12:44 39

Ósmego marca zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe w NATI ŚGO Basket Lidze. Odnotowaliśmy w nich pewną niespodziankę jaką była porażka wyżej notowanej po rundzie zasadniczej drużyny ŚGO Pasłęk z Silnikiem od Zastawy.

Już pierwsza kwarta tego meczu toczyła się pod dyktando teamu Silnik od Zastawy, który szybko objął prowadzenie 8:2, żeby ostatecznie zakończyć pierwsze 10 minut wysokim prowadzeniem 23:10. W drugiej odsłonie walka na tablicach była już bardziej wyrównana i zakończyła się wygraną koszykarzy z Pasłęka 17:13, którzy w ten sposób zmniejszyli nieco dystans do prowadzących. Trzecia kwarta to dla odmiany czteropunktowe zwycięstwo Silnika od Zastawy, który rozstrzygnął ją na swoją korzyść w stosunku 15:11. W czwartej kwarcie drużyna ŚGO Pasłęk walczyła nieustępliwie o zmniejszenie dystansu punktowego, ale udało się to tylko częściowo. Wynik czwartej kwarty to 15:12 dla pasłęczan i końcowa wygrana Silnika od Zastawy 63:53. Czy dziesięciopunktowa zaliczka okaże się wystarczająca przed drugim meczem półfinałowym, który zostanie rozegrany w najbliższą środę, 13 marca, i pozwoli wejść do wielkiego finału okaże się już niebawem.

baner 750

W drugim meczu półfinałowym spotkały się drużyny obrońców aktualnego tytułu mistrzowskiego Czarna Kobra oraz ćwierćfinałowi pogromcy wicemistrzów z ubiegłego sezonu zespół Normal Crew. Czarna Kobra przystąpiła do spotkania bardzo zdeterminowana i skupiona co wyraziło się wysokim zwycięstwem w pierwszej kwarcie 31:12, która w zasadzie ustawiła cały mecz. Mając tak wysokie prowadzenie, drugą część meczu mogli sobie pozwolić przegrać, co zespół Normal Crew skwapliwie wykorzystał kończąc ją wynikiem 18:14. W trzecie odsłonie ponownie uwidoczniła się przewaga Czarnej Kobry zakończona zwycięstwem 15:10. Czwarta kwarta to zmniejszenie dystansu, momentami osiągającego już 22 punkty, przez Normal Crew i wygrana w tej części 17:10. Pozwoliło to zakończyć spotkanie ze stratą 13 punktów do Czarnej Kobry, która wygrała cały mecz 70:57. Także w środę okaże się, czy ta różnica wystarczy do zapewnienie sobie gry w wielkim finale, który już 29 marca o godzinie 19:45 w hali sportowej elbląskiej SP 12 przy ulicy Zajchowskiego.

Aktualny terminarz rozgrywek widoczny jest TUTAJ.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.

Tekst i fot. MOSiR