http://maradbudownictwo.pl/

Trwa BALTIC CUP

Październik 13, 2018 18:10 41

Dziś drugi dzień zmagań tancerzy z ponad 20 krajów świata na parkiecie w Elblągu. W piątek startowali głównie młodzi tancerze, dziś dalsza część ich prezentacji, a także starty par dorosłych.

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” zgromadził w Elblągu pary taneczne z całego świata, w różnym wieku i na różnym etapie kariery sportowej. Na parkiecie w Elblągu rywalizują ze sobą dzieci, pary młodzieżowe, dorośli oraz seniorzy, prezentując się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Ocenia ich uznana, międzynarodowa komisja sędziowska.

- W tym roku organizujemy także turniej dla dzieci pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca Sportowego – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu oraz prezes Federacji Tańca Sportowego, które organizują wydarzenie. – Dziś, w sobotę, odbędzie się Grand Prix Europy Par Dziecięcych, czyli ogólnoeuropejski turniej rankingowy dla najlepszych par dziecięcych.

Tradycyjnie podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę grać będzie znana z największych turniejów tańca na świecie Filharmonia Grodzieńska pod kierownictwem Borisa Myagkova. Nie zabraknie również pokazu artystycznego.

- Dziś w pokazie specjalnym zobaczymy Katarzynę Błoch i Marka Zaborowskiego, wielokrotnych Mistrzów Polski w Tańcu na Wózkach, Finalistów Mistrzostw Świata, aktualnych Mistrzów Europy we freestylu – mówi Antoni Czyżyk. – Tańczą razem w parze combi, co oznacza, że jedno z tancerzy tańczy na wózku. Podczas „Baltic Cup” pokażą się zarówno w tańcu towarzyskim, jak i w tańcu współczesnym.

baner

„Baltic Cup” odbywa się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany jest ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT „Baltic Cup” dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Wyniki zmagań tancerzy śledzić można na bieżąco na stronie na stronie www.