http://www.nasza-dieta.pl/

Trenowali na Agrykola

Lipiec 29, 2020 09:12 08

Najpierw solidna rozgrzewka, a potem seria ciekawych ćwiczeń. W skrócie tak wyglądał pierwszy w te wakacje trening ze znanymi elbląskimi piłkarzami. Na stadionie przy Agrykola 8 pojawiły się znane futbolowe postaci oraz liczna grupa dzieci i młodzieży.

Można powiedzieć, że prawie każde dziecko chciałoby wystąpić lub potrenować na prawdziwym piłkarskim stadionie. To marzenie udało się zrealizować uczestnikom zajęć, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z drugoligową Olimpią Elbląg. Na spotkanie z futbolem w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” zaprosili: Kamil Wenger, Karol Styś i Stanisław Fijarczyk.

Deszczowa pogoda mogła wpłynąć na liczbę uczestników jednak ci, którzy pojawili się na stadionie miejskim, nie mogli narzekać na nudę. Przede wszystkim nieczęsto trenuje się z zawodowym graczem czy legendą miejscowego klubu. Zajęcia były ciekawe, urozmaicone, a dziewczynki i chłopcy z dużą uwagą wsłuchiwali się w podpowiedzi trenerów.

Młodzi piłkarze zostali podzieleni na grupy. W każdej odbywały się inne zajęcia. Rzeczą ważną podczas każdego treningu jest odpowiednia rozgrzewka. Były więc wszelkiego rodzaju ćwiczenia, które pomogły adeptom futbolu, dobrze przygotować się do zajęć praktycznych. Humor dopisywał młodzieży szczególnie przy nietypowej zabawie w berka.

W kolejnej części treningu młodzi zawodnicy próbowali swoich sił w prowadzeniu piłki, dryblingu czy strzałach na bramkę. Podczas wszystkich ćwiczeń można było dostrzec kapitalne podejście trenerów do każdego uczestnika imprezy. Na zakończenie rozegrano dwa mecze towarzyskie i wręczono każdemu słodką nagrodę. Kolejny wakacyjny trening odbędzie się we wtorek, 18 sierpnia, w godzinach 16:00-17:30, na stadionie przy ul. Agrykola.

Tekst i fot. MOSiR