http://luka-finance.pl/

Targi Seniora kulturalnie

Listopad 16, 2017 16:09 59

Targi Seniora „Teraz my!” – piątkowe spotkanie wszystkich zainteresowanych tym, jak spędzać aktywnie i zdrowo czas wolny, jak o siebie zadbać, gdzie udać się po poradę prawną czy związaną z finansami, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo , rozpocznie się o godzinie 11.00 w CSE „Światowid” . Targom towarzyszą występy artystyczne oraz wystawa zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego pt. „Trzeci tom życia”.

Przypomnijmy – w najbliższy piątek, 17 listopada od godziny 11 w sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie można skorzystać z podstawowych zabiegów przygotowanych przez firmy i instytucje oferujących swoje produkty i usługi dla seniorów.

- Będzie można bezpłatnie zasięgnąć porad w zakresie stylizacji, skorzystać z zabiegów na dłonie , masaży, ale także wypróbować sprzęt i urządzenia na przykład do ćwiczeń fitness – zapowiada Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, organizatorka targów. – Oprócz tego będzie można skorzystać z porad specjalistów, m.in. dotyczących zdrowia czy z zakresu praw przysługujących seniorom .

Podczas targów nastąpi otwarcie wystawy zdjęć autorstwa Krzysztofa Koseckiego pt. „Trzeci tom życia”.

- Jest to wystawa przekrojowa, której bohaterami są mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu – mówi fotograf Krzysztof Kosecki. – Zdjęcia powstały na przestrzeni kilku lat.

Targom towarzyszyć będą także występy artystyczne. Na scenie wystąpi grupa wokalna z CSE „Światowid” w Elblągu, która powstała w ramach projektu „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań”, a prowadzona jest przez Urszulę Zajko-Olejniczak. Będzie to ich debiut sceniczny w tym składzie. Wystąpi także zespół „Traugutki” , który funkcjonuje w Środowiskowym Domu Samopomocy Filia nr 2 w Elblągu pod kierunkiem muzykoterapeuty Zbigniewa Pisarkiewicza i cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w środowisku seniorów. W programie znalazła się także prezentacja zespołu wokalno-instrumentalnego „Lazurki”, który działa w Środowiskowym Domu Samopomocy LAZARUS oraz zespołu muzycznego „Zakrzewianki” działającego od ponad 30 lat przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.

- O tym, że seniorzy mają w sobie wiele chęci do działania i ogromną radość życia przekonywać nas będą także grupy kabaretowe – dodaje Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów. – Wystąpi funkcjonujący od sześciu lat Kabaret „Ale Babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz kabaret „naJARane”.

Grupy w swoim repertuarze mają zarówno skecze jak i piosenki inspirowane seniorską codziennością. W kabarecie „Ale Babki” występuje 10 pań, członkiń elbląskiego UTWiON, z których 7 występuje od początku jego istnienia. Z kolei kabaret „naJARane” działa od 2010 r. przy klubie seniora w Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem”, stąd przewrotna nazwa. Najstarsza członkini ma 80 lat.

- Zapraszamy także do udziału w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez CSE „Światowid” – dodają organizatorzy. – Zapraszamy o godzinie 12 i 15.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Targi są realizowane w ramach projektu „Akademia możliwości – przez wspólne pasje do wspólnych działań”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017”.

Szczegółowy program dostępny jest na  stronie.