http://maradbudownictwo.pl/

Szybki PIT Ogrodach

Marzec 12, 2019 12:41 49

Składanie deklaracji podatkowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na osoby rozliczające PIT-37 i PIT-38 gotowe zeznania podatkowe czekają w serwisie internetowym „Twój e-PIT”. Centrum handlowe Ogrody pomoże dopełnić formalności podczas akcji Szybki PIT w sobotę 16 marca.

PIT-37 i PIT-38 to deklaracja podatkowa wypełniana przez osoby zarabiające na podstawie umów o pracę, zlecenie, dzieło lub czerpiące zyski z przychodów kapitałowych. W tym roku podatnicy nie muszą sami wypełniać dokumentów – znajdą je uzupełnione w serwisie www.podatki.gov.pl. Tam od 15 lutego czekają gotowe deklaracje. Warto sprawdzić, czy dane w nich zawarte są poprawne. Aby to zrobi, należy zalogować się do serwisu.

baner 750

Wszyscy, którzy potrzebują pomocy przy dopełnieniu formalności związanych ze złożeniem deklaracji, mogą skorzystać z akcji Szybki PIT w Ogrodach. W sobotę 16 marca w godz. 12.00-20.00 w strefie coworkingowej Ogrodów (poziom 1, naprzeciwko sklepu Smyk) będzie można uzyskać wsparcie przy logowaniu się do Portalu Podatkowego, zaakceptowaniu lub ewentualnie dokonaniu zmian w przygotowanym zeznaniu. Można też odrzucić PIT przygotowany przez urzędników i samodzielnie wysłać rozliczenie.

Jakich danych potrzebujemy do logowania w serwisie podatkowym? Należy przygotować: PESEL (lub NIP i datę urodzenia); kwotę przychodu, którą podatnik wskazał w PIT za rok 2017; jedną z kwot przychodu za 2018 rok z jednej z informacji od płatników (np. pracodawcy), np. PIT-11. Osoby, które mają profil zaufany, mogą z niego skorzystać, bez konieczności podawania wyżej wymienionych danych.