http://luka-finance.pl/

Szwedzi chcą być lepsi niż McDonald’s. W ciągu 10 lat planują otworzyć 200 restauracji w Polsce. Czym jest Max Premium Burgers?

Maj 17, 2017 06:39 59

Jeśli ktoś chce być graczem konkurującym z McDonald’s to trzeba mu się przyjrzeć. Już wkrótce na polskim rynku ma pojawić się gigant gastronomii ze Szwecji czyli Max Premium Burgers. Czy zawojuje nasz rynek?

Plany rodzinnej firmy są ambitne. W ciągu 10 lat planują w Polsce otworzyć aż 200 restauracji. Zaczną od lokali własnych, potem liczą na rozwój na zasadzie franczyzy. We wrześniu ma dojść do otwarcia pierwszego lokalu w Polsce we Wrocławiu. Potem kolej na 2 kolejne lokale – w Warszawie i Gdańsku.

„Główną konkurencję Max Premium Burgers w Polsce stanowi sieć McDonald’s, chociaż – jak podkreślił Bergfors, szef firmy – szwedzką firmę wyróżnia to, że rozwija się w formacie „premium” i dba o kwestie zrównoważonego rozwoju [...] Naszą główną konkurencją w Szwecji i w Polsce jest McDonald’s, ponieważ jest to największa sieć – choć my pozycjonujemy się inaczej. Jesteśmy siecią burgerów premium i bardzo mocno podkreślamy swoje przywiązanie do kwestii zrównoważonego rozwoju. Ale konkurujemy ze sobą np. w kwestii lokalizacji. W Szwecji McDonald’s jest popularny, ale to my jesteśmy siecią restauracji szybkiej obsługi, która zdaniem konsumentów najlepiej spełnia ich oczekiwania” – zapewnił Bergfors.

Max Premium Burgers stawia więc na klienta ceniącego jakość. Tu znajdziemy nie tylko tradycyjne burgery ale również wegetariańskie czy wegańskie. To bardzo dobry ruch gdyż coraz więcej osób dba o zdrowszy styl życia. Taka oferta może więc się spodobać Polakom.

Max Premium Burgers to sieć powstała w 1968 r. jako interes rodzinny. Liczy sobie ponad 120 restauracji, zatrudnia ok. 6 000 pracowników, m.in w Szwecji, Norwegii, Dani i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2017 r. kolejne lokale zostaną otwarte w Polsce, Egipcie i Katarze. Całkowity obrót roczny firmy w 2016 r. wyniósł ok. 300 mln euro.

Tak duża firma będąca jednocześnie firmą rodzinną każe sądzić, że dbanie o jakość będzie stało na pierwszym miejscu czego często nie można powiedzieć o konkurencji Max Premium Burgers gdzie komercjalizacja rozwoju firmy traci gdzieś naturalne jego początki.

Czy wkrótce szwedzka firma oczaruje Polaków? Czekamy na wrzesień i pierwszy lokal we Wrocławiu. Kiedy zawita Max Premium Burgers do naszego miasta?

Red. źródło stooq.pl