http://klinikapotocki.com

Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu ma nowego przyjaciela! Kto zdobył ogromną sympatię dzieci?

Marzec 3, 2020 18:43 19

SP 19 to najaktywniejsza szkoła w naszym mieście. Dyrekcja tej szkoły ciągle szuka nowych pomysłów, a jedną z takich aktywności jest zapraszanie postaci reprezentujących różne branże zawodowe.

SP 19 ma nowego przyjaciela! Poseł Zbigniew Ziejewski zdobył olbrzymią sympatię uczniów.

W ramach doradztwa zawodowego w placówce odbywają się spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Są to policjanci, strażacy, sportowcy, w zależności od tego jakimi zawodami interesują się uczniowie.

baner 750

Tym razem został zaproszony Poseł PSL Koalicja Polska Zbigniew Ziejewski. Odwiedził on uczniów SP 19. Niektóre z dzieci dobrze znają już Pana Posła, gdyż w ostatnim czasie organizował on m.in. dla uczniów tej szkoły wycieczkę do Sejmu.

Pan Zbigniew odpowiadał na pytania dzieci i opowiadał o tym, jaką rolę pełni jako polityk. Rozdał też upominki.

„Województwo warmińsko-mazurskie jest podzielone na dwa okręgi: olsztyński i elbląski. Ja, jestem właśnie z okręgu elbląskiego, numer 34 i reprezentuję właśnie miasto Elbląg. Bardzo miło jest mi tu być w Waszej szkole, część z Was była ze mną w Sejmie. Spędziliśmy tam wspaniały dzień, zwiedziliśmy Sejm, zjedliśmy wspólny obiad i bezpiecznie wróciliśmy do Elbląga. Mam nadzieję, że uda nam się w przyszłości powtarzać wycieczki, w różne miejsca. Wspólnie z dyrekcją szkoły ustaliliśmy, że obejmę taki patronat poselski, będziemy współpracować i jeszcze częściej się spotykać [...] Poseł ma swoje biuro, w nim spotyka się, np. z Waszymi rodzicami lub innymi dorosłymi, by pomóc im w rozwiązaniu ich problemów”. – mówił Poseł Zbigniew Ziejewski, PSL Koalicja Polska.

Jedno z pytań od uczniów brzmiało: „Czy dobrze Pan Poseł się uczył?” – „Byłem chyba w pierwszej piątce w szkole”- odpowiedział polityk.

Na koniec uczniowie rozdali rysunki, na których widniał Poseł i podziękowania za ostatnią wycieczkę. Jest szansa, że rysunki zawisną w biurze Poselskim Zbigniewa Ziejewskiego. „Przepięknie, jak Wy wspaniale rysujecie. Chyba oprawię prace i zawieszę je w swoim biurze Poselskim.”- podziwiał Poseł.

red