arket

SUKCESY ELBLĄSKIEGO SPORTU – Dwa Mistrzostwa Polski Mirosława Puty!

Czerwiec 11, 2018 18:42 41

Nie tylko elbląska młodzież zdobywa najwyższe laury na ogólnopolskich zawodach sportowych.Tym razem, w Toruniu w ostatnią niedzielę, 10 czerwca, reprezentacja naszego miasta, złożona z trochę bardziej doświadczonych sportowców, wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych.

XXVI MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS LEKKIEJ ATLETYKI W WIELOBOJACH LEKKOATLETYCZNYCH zgromadziły kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Rywalizowali oni w bardzo wyczerpujących konkurencjach. Dość wspomnieć, że zawody w pełnym słońcu i upale przekraczającym 25 stopni trwały ok. 7 godzin.

Największy sukces osiągnął nasz doświadczony weteran lekkiej atletyki, Mirosław Puta, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii zdobył dwa Mistrzostwa Polski. Biorąc pod uwagę trudności w przygotowaniach, wynikające z kłopotów zdrowotnych jak również z braku specjalistycznego, kosztownego sprzętu treningowego osiągnięte miejsca są bardzo satysfakcjonujące. W zawodach towarzyszących Mistrzostwom, startowała również młodzież zrzeszona w sekcji lekkoatletycznej Klubu „Truso” osiągając bardzo zadowalające rezultaty.

Zawody odbywały się we wspaniałej atmosferze i trochę żal, że mając w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież oraz dziesiątki starszych czynnie uprawiających sport tylko jeden elblążanin odważył się na reprezentowanie naszego miasta w zawodach mistrzowskiej rangi.

Janusz Mazuś