Start umocnił się na 3 miejscu. Porażki meblarzy

Marzec 12, 2018 17:34 34

Za nami kolejny sportowy weekend. Po raz kolejny głównymi wydarzeniami weekendu były starcia szczypiornistek i szczypiornistów, które zakończyły się ze zmiennym szczęściem. Zgodnie z planem zwycięstwo odniosły zawodniczki KRAM Start Elbląg. Goryczy porażki zaznali niestety nasi szczypiorniści.

Zwycięstwo Startu na koniec rundy

Jako pierwsze na bosko wybiegły nasze szczypiornistki. W Elblągu ich rywalkami był zespół Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Przed spotkanie wydawało się, że nasz zespół bez problemów upora się z niżej notowanymi rywalkami. Jak się jednak okazało, nie zamierzały one oddać łatwo punktów gospodyniom. Rywalki grały ambitnie i kilkukrotnie wychodziły na prowadzenie, kończąc pierwszą połowę, wygrywając z naszym zespołem 15:14. W drugiej połowie spotkanie również było wyrównane. Na szczęście elblążankom udało się osiągnąć małą przewagę, którą jeszcze powiększyły w końcówce, ostatecznie wygrywając 23:26. Po tym spotkaniu nasz zespół umocnił się na 3 miejscu w tabeli. Teraz nasz zespół czeka walka w grupie mistrzowskiej. Pierwszym rywalem naszych zawodniczek już w najbliższą środę będą zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin

Kram Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:26 (14:15)

Dwie porażki meblarzy

W sobotę i w niedzielę dwa spotkania rozegrali szczypiorniści KS Meble Wójcik. W obu wypadkach rywalami naszych zawodników była Stal Mielec. Przed sobotnim spotkaniem rozgrywanym w ramach PGNIG Superligi ciężko było wskazać faworyta. Rywale byli wyżej w tabeli, ale nasz zespół w ostatnich spotkania pokazał się bardzo dobrej strony, wygrywając dwa kolejne spotkania. Gospodarze od początku spotkania osiągnęli przewagę. Nasi zawodnicy mimo ambitnej walki przegrali pierwszą połowę 11 do 15. W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało i nie wiele brakowało, aby elblążanie doprowadzili do remisu. Ostatecznie jednak komplet punktów został w Mielcu. Gospodarze wygrali 26:23.

Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)

Kolejne spotkanie oba zespoły rozegrały w niedzielę. Tym razem jego stawką był awans do 1/4 finału Pucharu Polski. Niestety i tym razem lepsi okazali się gospodarze, wygrywając z osłabionym kadrowo naszym zespołem 30:23 (15:12). Teraz przed naszym zespołem bardzo trudne zadanie. Do Elbląga 17 marca przyjedzie Wisła Płock.

Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 30:23 (15:12)

W ubiegły weekend swoje spotkanie rozegrali również piłkarze Olimpii. Żółto-biało-niebiescy w sparingu pokonali 3:0 rezerwy Olimpii Grudziądz.