http://klinikapotocki.com

Solidarna Polska zawalczy o Elbląg – Paweł Kowszyński bohaterem sobotniego dnia

Czerwiec 8, 2013 21:34 04

W sobotnie popołudnie Elblążanie przechadzający się po naszym mieście zauważyć mogli na pewno jedną wyrazistą postać – kandydata na Prezydenta Elbląga z ramienia Solidarnej Polski Pawła Kowszyńskiego. To chyba aktualnie jedyny kandydat, który z takim rozmachem przeprowadza swoją kampanię wyborczą. Jednak kampania lidera Solidarnej Polski to nie tylko banery, bilboardy czy ulotki, to też konkretne działania o których dowiedzieliśmy się dzisiaj podczas posiedzenia klubu Solidarnej Polski w Hotelu Elbląg.

Formacja Solidarnej Polski powalczy o przekop Mierzeji Wiślanej

Dzisiaj do Hotelu Elbląg od godzin popołudniowych zjeżdżały najbardziej znane twarze z krajowej polityki, m.in. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski, Arkadiusz Mularczyk, Tadeusz Cymański i spóźniony nieco Ludwik Dorn.

Oczywiście nie mogło zabraknąć lokalnych działaczy i kandydata na Prezydenta Elbląga Pawła Kowszyńskiego.

Podczas posiedzenia klubu SP politycy tej partii podjęli uchwałę w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Sprawa przekopu Mierzeji Wiślanej to temat, który niezwykle interesuje mieszkańców naszego regionu. Niewątpliwie nie jest on na rękę województwu pomorskiemu i od lat mimo zapowiedzi nie było realnych działań  dla tego pomysłu u polityków w Warszawie. Sądząc po tym jak wielu liderów Solidarnej Polski przybyło dziś do Elbląga jest szansa by coś zmieniło się w podejściu Warszawy na nasz region.

 

nowowiejska_640x280

 

 

Korzyści jakie daje przekop podkreślał dzisiaj Paweł Kowszyński, który jest autorem projektu.

Jak mówi podjęta dziś uchwała, w sprawie ożywienia gospodarczego miasta Elbląga oraz obszaru Zalewu Wiślanego dotyczy budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Dla Elbląga to wielka szansa rozwoju, także na ściąganie inwestorów i tworzeniu tutaj miejsc pracy. Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną na pewno uatrakcyjniłaby gospodarczo sam Elbląg, jak i cały obszar naszego subregionu, także turystycznie. Mamy przecież doskonałe połączenia z mazurskimi jeziorami, mamy Kanał Elbląski, obecnie rewitalizowany, oraz możliwość dostępu do Bałtyku przez wody Zalewu Wiślanego – punktował Kowszyński.

Koszt inwestycji powinien się zamknąć w kwocie 700 mln złotych.

 Na reklamach Pawła Kowszyńskiego widnieją hasła :

 - wprowadzę bezpłatną komunikację miejską

 - obniżę czynsze o 50 %

 - ściągnę inwestorów do Elbląga

 - ochronię działkowców przed likwidacją ogrodów

Jeśli Solidarnej Polsce i jej liderom jak Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski czy Ludwik Dorn i Tadeusz Cymański uda się wraz z Pawłem Kowszyńskim zallobować skutecznie w Warszawie za przekopem Mierzeji Wiślanej co niewątpliwie wreszcie wzmocni gospodarczo region zapomniany przez wiele poprzednich  rządów to wydaje się, że mieszkańcy Elbląga odpuszczą nawet pozostałe obietnice bo to byłoby coś! Nikt wcześniej tego nie dokonał.

 

Red.