weksel

Sjesta ponownie w Parku Modrzewie

Lipiec 12, 2019 10:22 00

W najbliższą sobotę, 13 lipca w Parku Modrzewie rozpocznie się kolejny cykl spotkań w ramach wakacyjnych sjest. W tym roku hasłem przewodnim projektu jest „Aktywne Modrzewie”. Na uczestników oprócz strefy chillout czekać będzie szereg zajęć rekreacyjnych w tym cotygodniowa joga.

Od 2016 roku w Parku Modrzewie organizowany jest wakacyjny Festiwal Odpoczynku. Główną intencją projektu jest promocja terenów zielonych i zachęcenie mieszkańców do masowego z nich korzystania.

W tym roku z uwagi na rosnące zainteresowanie mieszkańców organizatorzy zapraszają w każdą sobotę lipca i sierpnia na darmowe sesje jogi. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i przygotowania – mile widziane są rodziny z dziećmi.

Przez wszystkie wakacyjne weekendy otwarta będzie w parku specjalna strefa chillout. Odwiedzający park będą mogli zrelaksować się na specjalnie przygotowanych leżakach, hamakach i kocach a także zagrać w gry parkowe m.in. boule czy Molkky.

Dodatkowo w ramach projektu zorganizowane zostaną cztery wydarzenia (pierwsze 20 lipca) dla młodszych uczestników na których czekać będą strefy aktywności tj. kącik dla maluchów, strefa konstrukcyjno – klockowa i strefa gier XXL oraz strefa rysunkowa.

W ramach popularyzacji terenów zielonych odbędą się również Rodzinne Marsze na Orientację w Parku Modrzewie. W zawodach wziąć udział może każdy, nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pierwsze zawody odbędą się w niedzielę 28 lipca.

Projekt „Aktywne Modrzewie” organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, który wygrał w głosowaniu mieszkańców okręgu nr 1.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do Parku Modrzewie w sobotę 13 lipca od godz. 16.00 do 20.00.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.facebook.com/sjestamodrzewie