http://klinikapotocki.com

Ruszają Targi Seniora – Teraz My!

Grudzień 6, 2018 16:04 27

Występy artystyczne, konsultacje z psychologami i specjalistami z zakresu przepisów ważnych dla seniorów, porady stylistyczne, badania profilaktyczne, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego czy gotowanie na żywo w wykonaniu Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Te i inne atrakcje będą czekały na odwiedzających Targi Seniora, na które CSE „Światowid” w Elblągu zaprasza 7 grudnia (piątek) w godzinach od 10:00 do 14:00. Wstęp wolny.

PROGRAM TARGÓW SERNIORA – TERAZ MY!:
10:00 – uroczyste otwarcie Targów z udziałem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego

10:15 – występ taneczny – grupa warsztatowa projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”

10:30 – występ teatralny – Szekspir w pigułce według kabaretu „Potem” – grupa warsztatowa projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”

10:50 – prelekcja: Metody oszustw na seniorach – aspirant sztabowy Jarosław Wojtowicz z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

11:05 – występ taneczny – grupa warsztatowa projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”

11:10 – występ wokalny – zespół „Łączymy pokolenia”

11:20 – live cooking – Elbląski Klub Szefów Kuchni

12:30 – występ wokalny – grupa warsztatowa projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”

12:45 – pokaz makijażu dziennego – Kosmetyczny Start Elżbieta Dolistowska

13:15 – występ wokalny – zespół Lazurki – Środowiskowy Dom Samopomocy LAZARUS

13:35 – występ wokalny – zespół Zakrzewianki (Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo)

13:50 – występ artystyczny – kabaret „Ale babki” UTWION w Elblągu

14:05 – zakończenie Targów Seniora

W ramach Targów Seniora o godz. 13:00 w Sali kameralnej Kina Światowid odbędzie się seminarium „Aktywne i twórcze życie to mój wybór!”.

W ramach Targów otwarta także zostanie wystawa fotograficzna oraz zaprezentowane zostaną prace plastyczne, które wykonali seniorzy w ramach projektu „Kultura dla seniora-senior dla kultury”.

Dodatkowo, w ramach Targów Seniora, odbędzie się seminarium „Aktywne i twórcze życie to mój wybór!” (godz. 13:00, Sala Kameralna Kina Światowid). Współorganizatorem seminarium jest
Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” w Elblągu, jest ono częścią projektu „Aktywność i zdrowe odżywianie receptą na dobre życie”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat honorowy nad Targami Seniora objęli marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Marek Wróblewski – prezydent Elbląga.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Targów.

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Miejsce: sala widowiskowo-sportowa CSE „Światowid” w Elblągu

Partnerzy: Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”, Hotel Elbląg ****, So Natural SPA, Restauracja Dom Królów, Elbląski Klub Szefów Kuchni, Drogeria Laboo Elbląg, Myjnia Samochodowa ,,Gosia”

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso.tv, Radio Olsztyn, Portal Kulturalny Warmii i Mazur Eswiatowid.

Targi Seniora – Teraz My! realizowane są w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.