http://www.nasza-dieta.pl/

Rozstrzygnięcie XVII edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Czerwiec 21, 2019 07:48 57

Zakończyła się XVII edycja ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

18 czerwca 2019 r. w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w obecności Kanclerza Olsztyńskiej Loży BCC, Wiesława Łubińskiego, Pani Agnieszki Warakomskiej – Poczobutt, Dyrektor Biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Pani Wioletty Śląskiej – Zyśk, reprezentującej Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Pana Mariusza Pawłowskiego oraz naczelników urzędów skarbowych odbyła się regionalna uroczystość rozstrzygnięcia konkursu na najbardziej przyjazny urząd skarbowy.

Wiesław Łubiński, Kanclerz Olsztyńskiej Loży BCC podkreślił, że nasze województwo jest najlepszym regionem, który zbiera najwięcej ankiet. W większości są to ankiety pozytywne, co powinno cieszyć, bo to wyraz uznania dla administracji skarbowej woj. warmińsko-mazurskiego. To sygnał, że przedsiębiorcy dobrze oceniają swoje urzędy skarbowe.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie zaznaczył, że przyjazna atmosfera pomiędzy Krajową Administracją Skarbową a przedsiębiorcami jest niezwykle ważna, ponieważ mają wspólny cel walkę z nieuczciwą konkurencją i szarą strefą.

W tegorocznej edycji wyróżniono trzy urzędy skarbowe z województwa warmińsko-mazurskiego, doceniając jakość obsługi, kompetencje, profesjonalizm.

I miejsce zajął Urząd Skarbowy w Elblągu

II miejsce – Urząd Skarbowy w Bartoszycach

III miejsce – Urząd Skarbowy w Braniewie

Urzędy skarbowe są oceniane na podstawie punktowanych odpowiedzi z ankiet wypełnionych przez przedsiębiorców. Ocenie przedsiębiorców z regionu podlega m.in.: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji, w tym elektronicznej oraz kompetencje pracowników. Konkurs ma na celu wybór najlepszych, wzorcowych urzędów skarbowych a co za tym idzie promowanie wysokich standardów obsługi oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. Warto podkreślić, że przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego wysłali w tym roku ponad 5 tysięcy ankiet, co świadczy o tym, że konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Najbardziej profesjonalne urzędy otrzymały tytuł „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2018″, który przysługuje im przez kolejny rok.

Spotkanie zakończyła dyskusja, podczas której przedsiębiorcy z Warmii i Mazur mogli podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.

Aneta Dziemidowicz
Kierownik Działu
Dział Obsługi Bieżącej
Urząd Skarbowy w Elblągu