http://luka-finance.pl/

Rozlosowano pary 1 rundy Pucharu Polski. Dalekie wyjazdy elbląskich drużyn

Sierpień 21, 2019 18:33 02

Wczoraj rozlosowano pary 1 rundy Pucharu Polski. W gronie 64 drużyn w tym roku zobaczymy dwie elbląskie drużyny Olimpię Elbląg oraz Concordię. Przed losowaniem Pucharu Polski w wypadku drużyn z niższych lig kibice mają dylemat. Czy lepiej wylosować drużyną z topu i mieć okazję zobaczenia jak nasz zespół wygląda na tle najlepszych piłkarzy w kraju, czy z drugiej strony liczyć na spotkanie z słabszym przeciwnikiem z porównywalnej lub słabszej ligi i liczyć na dojście do jak najwyższej fazy rozgrywek. W tym roku nasze zespołu mają okazję pójść tą drugą drogą, ponieważ losowanie w teorii było dla nich szczęśliwe, choć spowodowało że zarówno żółto-biało-niebieskich jak i pomarańczowo-czarnych czekają wyjazdy na południe.

Olimpia, która dobrze radzi sobie w rozgrywkach II ligi w pierwszej rundzie Pucharu Polski trafiła na Stal Brzeg. Rywale na co dzień występują w trzeciej grupie III ligi, w której obecnie zajmują 3 miejsce po dwóch zwycięstwach i jednym remisie.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Wydaje się, że cięższe zadanie czeka Concordię która również uda się na południe Polski. Rywalem pomarańczowo-czarnych będzie Rekord Bielsko-Biała. Który podobnie jak rywal Olimpii na co dzień gra w trzeciej grupie III ligi. Dotychczas rozegrał w niej dwa spotkania w obu zdobywając komplet punktów.

Jak spiszą się nasze drużyny i czy awansują do 1/16 Pucharu Polski przekonamy się po spotkaniach, które rozegrane zostaną w dniach 24, 25 i 26 września 2019 roku

Stal Brzeg - :-  Olimpia Elbląg 

Rekord Bielsko-Biała – :-  Concordia Elbląg