http://www.abiprint.pl/

Rowerzyści chwalą sobie „Rowerowe Pit Stopy” zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego 2019

Czerwiec 17, 2019 19:52 59

Od pewnego czasu przy niektórych przejściach można zauważyć tzw. podpórki. Niektórzy elblążanie zastanawiali się co to za metalowe konstrukcje i do czego służą. Okazało się, że są to „Rowerowe Pit Stopy”, które powstały w w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 dla Okręgu nr 1. Inicjatywę poprało 440 osób.

Zamiast schodzić z roweru lub się na nim przechylać, można po prostu podeprzeć się o specjalne tzw. „Pit Stopy”, czyli metalowe konstrukcje.

- Projekt został częściowo zrealizowany z BO dla Okręgu nr 1(pomysłodawcą byłPan Robert Turlej). Koszt zadania wyniósł 42 066,00 zł i obejmował:

- Zakup, dostawa i montaż podpórek rowerowych ze stali nierdzewnej wg. załączonego wzoru szt.16

- Usługę obniżenia krawężnika na pojazdach rowerowych w ul. Robotnicze szt.12

Podpórki są umieszczone przy skrzyżowaniach z sygnalizacją i przejazdem rowerowym w Okręgu nr1 ( Browarna-Lubraniecka, rondo Solidarności, Brzeska – Piłsudskiego – Robotnicza, Piłsudskiego- Płk. Dąbka. Okrzei-Robotnicza). Wykonawcą było EPGK. – poinformowała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM

Niestety często bywa tak, że nowe rzeczy zaraz są niszczone. Pamiętajmy, że to co powstaje, realizowane jest z naszych (podatników) pieniędzy, a więc psując dobro publiczne, to tak samo jak byśmy niszczyli jakąś rzecz w swoim domu…

W tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego udział wzięło 15 534 osób, w tym 9143 kobiet i 6 391 mężczyzn. W okręgach głosowało łącznie 10 430 osób. Na zadania ogólnomiejskie zagłosowało natomiast 13 135 elblążan. Teraz możemy obserwować jak w naszym mieście sukcesywnie realizowane są zadania z BO.