http://www.abimex.pl/

„Rodzinna Rozgrzewka” (warsztaty z psychoterapeutą dla rodziców – „Emocje się liczą” oraz „Rodzinne Warsztaty Filmowe”

Maj 14, 2019 20:01 01

„Rodzinna Rozgrzewka” w Kinie Światowid to nie tylko projekcje filmowe dla najmłodszych. To również warsztaty przeznaczone dla rodziców, jak i całych rodzin. Zainteresowani zagadnieniem kategorii wiekowych w filmach mogą wziąć udział w warsztatach „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta Sylwia Wojtysiak. Z kolei „Rodzinne Warsztaty Filmowe” są propozycją dla tych, którzy chcieliby całą rodziną stworzyć niepowtarzalną filmową pamiątkę.

1 czerwca 2019, godz. 15:30-17:00

Warsztaty z psychoterapeutą dla rodziców – „Emocje się liczą”

O tym jak ważne są kategorie wiekowe przypisywane do konkretnych filmów – mało kto wie. A jest to istotne, zwłaszcza gdy idziemy z naszymi pociechami do kina.

Te oraz inne kwestie będą tematem warsztatów „Emocje się liczą”, które poprowadzi psychoterapeuta, pedagog, pomysłodawczyni i kierowniczka Poznańskiego Ośrodka Psychoterapii Integratywnej – Sylwia Wojtysiak.

baner 750

Celem zajęć jest uwrażliwienie rodziców na treści, jakie możemy oglądać w filmach oraz zrozumienie, jaki ma to wpływ na emocje dziecka, jego rozwój i postrzeganie świata. Uczestnicy dowiedzą się też jak mądrze i świadomie wybierać projekcje dla dzieci.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca w godzinach 15:30 – 17:00 w Galerii Nobilis.

Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: Warsztaty „Emocje się liczą”). Termin zapisów upływa 31 maja.

1-2 czerwca 2019, godz. 10:00-13:00

Rodzinne Warsztaty Filmowe

W trakcie Rodzinnych Warsztatów Filmowych uczestnicy stworzą z własnych domowych materiałów (np. nagrania rodzinne, zdjęcia/filmy z wakacji) wyjątkową „pocztówkę”, która będzie nie tylko wspólnym twórczym doświadczeniem, ale też i żywą pamiątką w rodzinnym archiwum. Uczestnicy przejdą drogę przez wszystkie etapy tworzenia filmu: od pomysłu, po skomponowanie własnej ścieżki dźwiękowej i montaż.

Warsztaty filmowe odbędą się od 1 do 2 czerwca w godzinach 10:00-13:00 (łącznie 6 godzin zajęć). W zajęciach wezmą udział 3 rodziny. Grupa może liczyć maksymalnie 4 członków.

Zgłoszenie przesyła reprezentant grupy na adres: kino@swiatowid.elblag.pl (temat: „Rodzinne Warsztaty Filmowe”) w terminie do 29 maja. Ilość miejsc mocno ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz pozostałych wydarzeniach można znaleźć na stronie: kino.swiatowid.elblag.pl w zakładce „Rodzinna Rozgrzewka!”.