http://klinikapotocki.com/uslugi/okulistyka/okulistyka-zacma/?fbclid=IwAR0zUFeRfJK7TFHBGqpJm2LQaUh_U-uc2scSJP7GZ2dVs7Sa2JQaLykrlTc

Protesty „żółtych kamizelek” psują wyniki francuskich firm. Auchan utracił 140 milionów euro dochodów

Marzec 18, 2019 09:30 16

Francja i protesty „żółtych kamizelek” są śledzone przez wielu w Europie. Walczący chcą poprawy warunków życia we Francji, jednak wydłużające się protesty wpływają negatywnie na francuskie znane firmy.

Portal dlahandlu.pl przywołał przykład znanego w Polsce hipermarketu Auchan. Otóż w skutek protestów słynnych żółtych kamizelek Auchan utracił 140 milionów dolarów utraconych dochodów. Duży wpływ na tak spore problemy ma też presja płacowa z innymi markami jakimi są Carrefour, Leclerc czy Amazon.

baner 750

Zysk Auchan Retail przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji spadł o 20,5% do 1,52 mld euro w 2018 roku przy aktualnych kursach wymiany.

Wiele hipermarketów i sklepów blisko Paryża musiało być zamykanych w soboty. Zamieszki żółtych kamizelek to największe akty wandalizmu i zamieszki od kilkudziesięciu lat.

Czy zła sytuacja francuskich firm spowoduje również problemy tych firm np. w Polsce? Czy polscy pracownicy powinny zacząć się martwić?

Red.