http://www.abimex.pl/

Poznaj bliżej Aleksandrę Bogdan – Finalistkę Miss Polski

Grudzień 3, 2018 10:57 13

Mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiad z Finalistką Miss Polski. Aleksandra Bogdan opowiedziała nam m.in. jak zaczęła się jej przygoda z konkursem na królową piękności, o swoich zainteresowaniach oraz planach na przyszłość. Warto dodać, że Aleksandra to osoba, która wzrastającą popularność wykorzystuje w szczytnym celu – pomoc osobom chorym. Na swoim Facebookowym koncie chętnie promuje charytatywne akcje, podczas których zbierane są pieniądze dla potrzebujących. Finał Miss Polski zbliża się wielkimi krokami, to już 9 grudnia! Aleksandra wystąpi z nr 4.

Redaktor: Na początku poprosimy, żebyś w kilku zdaniach opowiedziała o sobie…

Aleksandra Bogdan: Nazywam się Aleksandra Bogdan. Mam 20 lat i pochodzę z Braniewa. Na co dzień mieszkam w Gdańsku. Tam również pracuję w sklepie odzieżowym i studiuję na II roku kosmetologii. Od pewnego czasu interesuję się wizażem. Oprócz tego przez 7lat grałam w siatkówkę pod czujnym okiem trenera Tomasza Jodko, który w 2013r. doprowadził naszą drużynę – SPARTA BRANIEWO do Wicemistrzostwa Polski Młodziczek.

Red.: Co Cię skłoniło do udziału w wyborach na Miss? Znajomi, rodzina czy może sama postanowiłaś, że spróbujesz?

A.B: Przez wiele lat byłam namawiana przez najbliższych do startu w konkursie piękności, jednak ja osobiście nie czułam się na tyle gotowa, żeby podjąć się w pewnym sensie nowego wyzwania. W tym roku za namową zarówno moich rodziców jaki i Pani Anny Kowalczyk – organizatorki Miss Ziemi Braniewskiej postanowiłam, że spróbuję. Dzisiaj nie żałuję tej decyzji, jestem wręcz szczęśliwa i wdzięczna Pani Ani, że widziała we mnie potencjał i dała mi szansę na udział w konkursie.

Red.: Czy masz swoje faworytki wśród pozostałych startujących dziewcząt?

A.B: Ja osobiście nie mam swojej faworytki. Każda z nas posiada ciekawą osobowość, każda z nas jest piękna i na swój indywidualny sposób wyjątkowa. Od samego początku nie rywalizuję, dlatego też nie patrzę pod tym kątem, która z nas ma wygrać. Skupiam się na sobie, na moim dobrym przygotowaniu, ponieważ moja przygoda z konkursem właśnie się kończy, a ja chciałabym wykorzystać moje ostatnie 5 minut na scenie i dobrze się zaprezentować.

Red.: Czym Twoim zdaniem powinna się wyróżniać dziewczyna startująca w wyborach? Jaka jest Twoja mocna strona?

A.B: Myślę, że każda dziewczyna powinna być przede wszystkim sobą. To bardzo ważne, ponieważ wszystkie emocje widać później na scenie. Tutaj chodzi głównie o dobrą zabawę, o przeżycie czegoś nowego, o poznanie świata Miss od wewnątrz i to jest piękne. Uważam, że moją mocną stroną jest właśnie to, że nie rywalizuję. Od początku na nic się nie nastawiałam. Teraz wiem, że to było bardzo zdrowe podejście, ponieważ każdy etap konkursu był i w sumie jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem.

Red.: Jeśli wygrasz 9 grudnia Finał Miss Polski, to jak zamierzasz ułożyć swoją przyszłość? Czy myślisz o karierze modelki?

A.B: Nie lubię planować przyszłości. W tym roku moje życie obróciło się do góry nogami. Kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu sytuacji, dlatego też na nic się nie nastawiam. Jeżeli wygram bardzo się ucieszę, jeżeli nie to mimo wszystko będę szczęśliwa i dumna z samej siebie, ponieważ jestem Finalistką Miss Polski, a to już jest ogromne wyróżnienie. Moje priorytety na tą chwilę to ukończenie studiów. Jako dziecko marzyłam o karierze modelki. Moja Babcia zawsze wspomina jak przebierałam się w jej szale, chusty i robiłam pokazy mody dla niej, Dziadka i znajomych. To naprawdę zabawne, ponieważ za każdym razem moje kreacje były takie same, widownia również, ale jak widać od dziecka marzyłam o wybiegu i wielkiej scenie.

Red.: Dziękujemy za poświęcony czas w całym tym natłoku zajęć. Życzymy wygranej i dalszych sukcesów!

Fot. Wojtek Gajos