http://www.abimex.pl/

Potrenuj przed Biegiem Niepodległości

Październik 17, 2019 08:56 55

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz grupa Team Karaś Elbląg zapraszają na treningi przygotowujące do zbliżającego się VI Elbląskiego Biegu Niepodległości. Bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych odbywają się trzy razy w tygodniu.

Myślisz o dobrym i profesjonalnym treningu, z udziałem doświadczonych biegaczy? Chciałbyś wziąć udział w zawodach, ale nie chcesz trenować w pojedynkę lub brakuje ci motywacji? Dołącz do grupy Team Karaś Elbląg, a podniesiesz swoje umiejętności i otrzymasz zastrzyk pozytywnej energii przed sportową rywalizacją na ulicach miasta. Już za niespełna miesiąc startuje kolejna elbląska impreza biegowa. Warto zatem pomyśleć o przygotowaniu jak najlepszej formy. Pomogą w tym wspólne treningi właśnie z Team Karaś Elbląg.

baner 2

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy 11 listopada chcą pobiec razem z nami i aktywnie świętować niepodległość Polski. Treningi będą przeznaczone dla wszystkich chętnych, zarówno początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych. Wspólne bieganie daje mnóstwo korzyści i wyzwala dodatkowe siły, dzięki którym możemy przełamywać własne bariery i pokonywać kolejne – zachęca do udziału w zajęciach Wojciech Bartnicki z Team Karaś.

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek, o godzinie 18.30, na stadionie przy ul. Saperów (miasteczko szkolne). Wspólne zajęcia potrwają aż do startu w VI Elbląskim Biegu Niepodległości. Bieżnia lekkoatletyczna jest idealnym miejscem do szlifowania biegowych umiejętności.

Przypominamy także, że nadal trwają zapisy do Elbląskiego Biegu Niepodległości. W tym momencie chęć udziału zgłosiło już ponad 250 osób. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 13.30. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej i będą mieli do pokonania trzy pętle o długości 3.333 m każda. Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości. Zapisy do biegu głównego, sztafet oraz Małego Biegu Niepodległości przyjmowane są za pomocą serwisu Elektroniczne Zapisy. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy, pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Na stronie tej dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

Tekst i fot. MOSiR